Pazartesi, Ekim 18, 2021

Dilek Özmen (Hayatı)

1970 yılında Bartın’da doğdu. 1992 ‘de Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Resim Bölümü’nden mezun oldu. Yurtiçinde 16, yurtdışında (Almanya’da) 1 kişisel sergi açtı. Yurtiçi ve yurtdışında (Bulgaristan, Romanya, Amerika, İtalya, Avusturya ve Çin olmak üzere) 50 karma sergide yer aldı.

Kadın imgeleminden yola çıktığı resimlerinde; kadının duygu dünyasında bir yolculuğu aktarırken; varolan iç dünyası ve dışa yansıttığı görünümünü sorgulayarak, yaşamdaki çelişkiler, gelgitler üzerine felsefesini kurmaktadır.

Çağımızın getirdiği iletişim zorlukları, kişilerarası yabancılaşma, dış çevreye ve zaman zaman da kendine olan uzaklaşma resimlerin temelini oluşturmaktadır.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Bakırköy Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Bolu Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bartın Tenis İhtisas Kulübü, Kastamonu Valiliği, Antalya Sanatçılar Derneği, Ereğli Sanat Kurumu, Zonguldak Kültür ve Turizm Müdürlüğü, World Art Foundation (WAF), Caserta Müzesi, NY Arts koleksiyonlarında ve özel kolleksiyonlarda resimleri bulunmaktadır.

Çalışmalarını kendi atölyesinde sürdüren Dilek Özmen, Unesco (AİAP) Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) üyesidir.

Halen resim öğretmenliği yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

ÖDÜLLER

2009 Ege Hasta Derneği V. Uluslararası Resim Yarışması, Sergilenmeye Değer
2007 Art Academy Resim Yarışması, 2.’lik Ödülü
2006 Art Academy Resim Yarışması, Jüri Özel Ödülü
2006 Saküder, Sanata Hizmet Ödülü
2005 “China LM” Karikatür Yarışması, Liyakat Ödülü
1997 Aker Desen yarışması, Mansiyon

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz