SIK SORULAN SORULAR

Salakfilozof’un vizyon ve misyon’u nedir?

Sanatın tüm alanlarında; etkin bir konuma sahip, toplumun sanat kuramıyla ilgilenen tüm kesimleri tarafından ulaşılabilen ve ihtiyaçları karşılayabilen öncü bir kurum olmak.

Salakfilozof’ta yazarlık yapabilir miyim?

Salakfilozof’ta günlük makale tarzı yazılar yayınlanmamaktadır. Yazarlığı bu tür yazılarınız için talep edecekseniz kabul edilmeyeceğini şimdiden belirtmek isteriz. Bunun harici; site standartlarına uygun sanatsal kuram yazılarınızı bize göndermeniz yeterlidir.
Site var olan konseptin yanlış kullanımlar sonucu sekteye uğramaması için yazarlara başka bir kullanım hakkı vermemektedir.
Yazınızın yayınlanabilmesi için en az 3 A4 kağıdı uzunluğunda olması gerekmektir. Ayrıca; yazının kuramsal bir altyapısının olması, kaynak kullanıldıysa yazının sonunda bu kaynakların belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca yazınızda kullanılması için bir fotoğrafınızı göndermeniz yeterlidir. Bu denetimden geçen tüm yazılar SalakFilozof‘da yayınlanacaktır.

PDF dosyası nasıl kullanılır?

Sitemizde binlerce pdf makale bulunmaktadır. Bu makaleleri ister tam ekran yaparak, isterseniz indirerek okuyabilirsiniz. Pdf dosyasının hemen üstünde ve altında bulunan bölüm hem sayfayı büyültme veya küçültmeye, hem tam ekran yapmayı, hem de indirmeyi sağlamaktadır. 

Arama ve site içi etiket

Sitemizde arama butonu yazı başlığına göre indexleme yapmaktadır. Eğer yazının içinde arama yaptığınız kelime veya kelimeler geçiyorsa ilk sırada o çıkacaktır. Bunun haricinde yazının içinde geçiyorsa aradığınız kelime ve kelimeler o da daha sonraki sıralarda çıkacaktır. Son olarak site içi etiketlerin içinde geçiyorsa son olarak o çıkacaktır. Yazının en altında ilgili yazarın etiketi bulunmaktadır. O etikete tıklayarak yazarın sitede başka bir yazısı varsa listelenecektir.

Bir yazıya yorum yaptım fakat yorumum görünmüyor?

Sitemize yapılan yorumlar ‘spam’ı engellemek için onayı beklemektedir. Ancak onaylandıktan sonra (24 saat içinde) yorumunuz görülebilir.

Telif Hakkı Talebi

Sitemizdeki tüm yazılar bütünüyle sanat kuramıyla ilgilenen sanatseverler için hazırlanmıştır. Editörler ulaşabildikleri sürece ilgili yazıların yazarlarından izin istemekte ve siteye eklemektedir. Eğer bu yazılardan herhangi birinin yazarı iseniz ve sitemizde yayınlanmasını istemiyorsanız lütfen iletişimden bize ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde ilgili kuram yazıları için, görsel gerekliliğinden dolayı internetten yazıya uygun fotoğraf veya resimler bulunarak siteye eklenmektedir. Bunları sitemizde yayınlamadan önce telif hakkı talebi olup olmadığı incelenmektedir. Olmayacağına karar verilen fotoğraf veya resimler sitemizde kuram yazısına destek amaçlı eklenmektedir. Buna rağmen ilgili fotoğrafın veya resmin sahibi iseniz ve sitemizde yayınlanmasını istemiyorsanız lütfen iletişimden bize ulaşınız!