Salı, Eylül 28, 2021

Uludağ Kısa Film Yarışması (Son Katılım Tarihi: 3 Eylül 2021)

 1. Yarışmaya katılacak filmlerin teması ‘Korona Günlerinde İnsan Olmak’ olmalıdır. Filmin temaya uygunluğunun belirlenmesi, yarışma jürisinin uhdesindedir.
 2. Yarışmaya yaş sınırlaması olmaksızın şartname yükümlülüklerini yerine getiren yurtiçinden herkes katılabilir.
 3. Gönderilecek filmler kısmen veya bütünüyle başka bir yerde ve/veya mecrada(internet ortamı, tv, sinema gibi) yayınlanmamış ve/veya ödül almamış olmalıdır.
 4. Yarışmacılar en fazla 2 (iki) filmle yarışmaya katılabilirler.
 5. Yarışmada 15 dakikayı geçmeyen Belgesel, kurmaca ve deneysel filmler değerlendirmeye alınacaktır.
 6. Filmler asıl formatlarıyla başvuru formunu doldurulduktan sonra yarışma adresine ıslak imzalı katılımcı formuyla birlikte 1 adet asıl DVD olarak teslim edilmelidir. Filmler AVI, DivX, XVID, WMW, MP3, AAC, MPG, MPEG, VOB, MP4, M2TS, MOV, 3GP veya MKVformatlarında olmalıdır. Gönderilen filmin Win7 ve üzeri windows işletim sistemleri üzerinde çalıştırılabilir oynatıcılarda açılıp izlenememesi sorunu tamamen göndericinin sorumluluğundadır.
 7. Kısa filmde kullanılacak hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif hakkı veya kullanım hakkı yarışmacıda olmalıdır. Yarışmacı başvuru formunda belirtildiği gibi bu hususta doğacak ihtilaflardan sorumludur.
 8. Gönderilen kısa filmler ön jüri tarafından ilk değerlendirilmeye tabi tutulacak yapılan derecelendirme neticesinde finale kalan 20 adet film ödüllendirme için asıl jüriye gönderilecektir.
 9. Yarışmada dereceye giren filmlerin yönetmenlerinin ya da temsilcilerinin ödül törenine katılması zorunludur. Katılmamaları durumunda ödülleri verilmeyecektir.
 10. Yarışmaya katılmak isteyenler filmlerini 3 Eylül 2021 cuma günü saat 16.00’a kadar Yıldırım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Hançerli Medresesi Piremir Mah. 2. Olcay Sok. No:48/1 Yıldırım/BURSA adresine göndermeleri gerekmektedir. Belirtilen son başvuru tarihinden sonra posta ya da kargoda yaşanan gecikmelerden dolayı elimize ulaşan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Katılımcıların aşağıdaki belgeleri hazırlaması gerekmektedir:

 • Islak İmzalı Başvuru Belgesi
 • Filmin 1 adet DVD kopyası.
 • Bir CD’nin içinde Word formatında başvuru belgesi, filmin adıyla adlandırılmış üç adet renkli veya siyah beyaz fotoğraf ve yönetmenin varsa sinema alanındaki çalışmalarını da belirttiği kısa özgeçmişi bulunmalıdır.
 • Yarışmacılar yarışmaya gönderdikleri özgün eser ile hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin hukuki olarak kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler. Telif ile ilgili üçüncü şahıslar arasında doğabilecek hukuki anlaşmazlıklarda sorumluluk yarışmacıya aittir. Yarışmacıların yarışmaya gönderdikleri özgün eser ile hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif hakları yarışmacıda olmak kaydıyla, ticari olmayan faaliyetlerde kullanım hakları ise eserin sahibini bilgilendirmek şartı ile Bursa Yıldırım Belediyesi’ne aittir.

Haklar ve yükümlülükler

 • Yarışmacılar yarışmaya gönderdikleri filmlerin ve burada kullanılan hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif haklarının ve/veya kullanım haklarının kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler.
 •  Yarışmaya film gönderenler bu şartları kabul etmiş sayılırlar. Yarışmaya gönderilen eserler, yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılıkları tespit edildiğinde yarışma dışı bırakılır.
 • İhtilaf durumunda Bursa Mahkemeleri yetkilidir.

Yarışma Sayfası: https://uludagkisafilm.yildirimbelediyesi.com/

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz