Pazar, Kasım 27, 2022

Sinemada Ürün Yerleştirme: Anadolu Kartalları Örneği (Dr. Gökhan Bak, Osman Vedüd Eşidir)

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

68 Yorumlar

  • Sinemada ürün yerleştirme örneğini mükemmel yansıtan bir makale. Belki de sıkılmadan, saçma sapan, anlaşılması güç yorumlara maruz kalmadığı için bu makaleyi okumasını çok beğendim.

  • Sinemada ürün yerleştirme konusunda okuduğum en basit ve anlaşılır makale diyebilirim. Birçok makale içerisinde kendini gösteren güzide çalışma.

 1. Sinemada ürün yerleştirmenin bu denli incelendiğini ve herkesin kolaylıkla okuyarak anlayabileceğini hakikaten ilk kez gördüğüm bu makale yazarlarına hayranlığımı belirtmek isterim. Kesinlikle bu makaleyi okuyun ve sadeliği görün.

 2. Şu sıralar okuduğum anlaşılması en kolay ve zevkli makale diyebilirim. Okuyun da görün bence. Neden mi? Bir makaleyi makale kılan bence herkesin anlayabileceği seviyede sadelikle yazılmasıdır. Kuramlara boğan, anlaşılması zor cümleler yerine sade ama konuyu anlatan yerli cümleler mevcut. Okuyunca kesinlikle hak vereceksiniz.

 3. Dr. Gökhan BAK ve Dr. Osman Vedüd EŞİDİR hocalarımın birlikte yazdığı harikulade bir makale. Başka çalışmaları varsa onların da yüklenmesini dört gözle bekliyorum. Benim gibi sinemaseverler için özellikle ürün yerleştirme konusunu böyle basite indirgeyerek ve de sevdirerek okutan bir başyapıt görmedim. Site yönetimine ve de yazarlara saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsınız.

 4. Sinemada ürün yerleştirme konusunu öğrenmek isteyenler sadece bu makaleye bakın, okuyun, sinemayı izleyin, Ekte sunulan görsellere bakın. Aklınızdan bu konu bir daha asla çıkmayacak.

 5. Anadolu Kartalları filmini sırf bu makale yüzünden bir kez daha izledim. Film içerisine yerleştirilen ürün yerleştirmelerine hayran kaldım. Makaleyi yazarken Gökhan hocamın ve Osman Vedüd hocamın özveriyle film incelemesi yaptığını gördüm. Ellerine sağlık hocalarım. Muhakkak okuyun.

 6. Hem Türk filmleri hayranı hem de sade makalelerin hayranı olarak; böylesine sade ve güze anlatımlı makale bulmak inanın çok zor. Birçok akademisyen teori ortaya koyacağım diye anlaşılamayan cümlelerle yazmakta. Bu makale inanın her şeyi özetliyor.

 7. Gerçekten sinemada ürün yerleştirme konusunda tez yazacaksınız size bu konunun en basit ve anlaşılır halini sunmuşlar. Neden en çok okunan ve de en çok beğenilen yazılar arasında olduğunu siz de okuyarak deneyimleyin.

 8. Ürün yerleştirmenin hayatımızın her kesiminde rol oynadığı bir dünyadayız. Artık sanki ürünlerden bunların bedeli alınıyor gibi duvar yazılarında bile buna rastlar olduk. Sinemada Ürün yerleştirmenin ve Türk sinemasının güzide örneklerinden bir filmin incelemesinin yapıldığı bu çalışmadaki sadeliğe hayran kaldım. Normalde yapılan her yoruma karşı ön yargılı bir yapıya sahibim. Bir de ben okuyayım deyince gerçekten sade ve anlaşılır üslubuna hayran kaldım. Özellikle lisans öğrencilerinin bitirme tezi çalışmasında bu konuda yararlanmaları için güzel bir materyal. Beni dinleyin sinemada ürün yerleştirme konusunu çalışın ve de bu kaynaktaki sadeliği görün derim…..

 9. Bu makalenin neden en popüler yazı olduğunu okuyunca anladım. Dr. Gökhan BAK ve Dr. Osman Vedüd EŞİDİR hocalarımın ellerine sağlık. Dr. Öğretim Üyesi olan Osman Vedüd hocamı da Fırat Üniversitesi’nde tanıdım. Harika bir ders anlatım şekli var. Baskıcı, dayatıcı, teori ağırlıklı ders işleyişinin aksine akılda kalıcı ders anlatım yorumu bu makalede de gördüm. Üslubunuz harika hocam. Nice makalelerinizi bu sitede görebilmek dileğiyle.

 10. Sinemada ürün yerleştirme tablosunda her ürünün kimler tarafından hangi sıklıkla kullanıldığı açıkça belirtilmiş. Harika bir makale olmuş. Gökhan BAK ve Osman Vedüd EŞİDİR hocamın ellerine sağlık.

 11. Ürün yerleştirmenin sinemada yapıldığı en güzel çalışmalardan biri. Bunu gerek pazarlama gerekse medya çalışmalarında da sıklıkla kullanabiliriz. Lütfen yazarların başka çalışmaları varsa onları da ekleyin. İyi çalışmalar.

 12. Ürün yerleştirmenin bu kadar sade anlatıldığı bir çalışmanın varlığına sayenizde ulaştım. Lütfen diğer sade anlatımlı çalışmalarını da yayımlayın.

 13. Gökhan hocam sırf bu makalede öğrendiklerimi uygulamak için her gün sinema izleyip ürün yerleştirme konusuna bakıyorum. LÜTFEN EDİTÖR HOCAM DİĞER ÇALIŞMALARINI DA EKLEYİN.

 14. Ürün yerleştirme konusunu anlamak ve de üzerinde bir akademik çalışma yapmak istiyorsanız bu eser sizin için biçilmiş kaftan.

 15. Sinemada ürün yerleştirme konusunda yüksek lisans tezi yazıyorum. Tezimin taslağında çok yardımcı olan bu makaleyi herkese tavsiye ederim.

 16. Güzide bir Türk filmi ve güzide bir ürün yerleştirme konusu. Gerçekten sade ve anlaşılır olmanın ötesinde her kesimin anlayacağı tarzda olmuş.

 17. Gökhan hocam bütün çalışmalarınızı okudum. Hepsi mükemmel konular. Bu konuda tez yazmayı düşünüyorum. Sayenizde tasarımını da yaptım. SAYIN EDİTÖR HOCAM LÜTFEN GÖKHAN hocamızın diğer çalışmalarını da EN KISA ZAMANDA YÜKLEYIN.

 18. Öncelikle yapılan yorumlara katılıyorum. Fakat neden halen editör pozisyonunda olan hocamızın diğer çalışmaları yuklemedigine anlam veremiyorum.

  • Sinemada ürün yerleştirme yazdığınızda direkt olarak 5 atıf aldığı için hemen karşınıza çıkan bu makaleyi şiddetle tavsiye ediyorum. Yüksek lisans ve de doktora tezlerinin hemen hemen hepsinde bu konuda çalışanlar için diyorum kesinlikle atıf almış bir çalışma. Siz de okuyun bilgilenin derim.

  • Emel Hanım gerçekten makaledeki tablo harika yapılmış. Hemen tez çalışmama ekledim. Tabi atıfta bulunarak. Tavsiyeniz için tekrar teşekkür ederim.

   • Hem pazarlama derslerinde hem de iletişim derslerinde materyal olarak kullandığım makale. Makale taslağı bir örnek. Bu taslağı alıp her çalışmada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca tablo da anlaşılır. Sadelikten yanaysanız bu makale bire bir…. Çalışmada fazla kavram karmaşası da yaşamıyorsunuz.

 19. Anadolu Kartalları adlı filmi açtım. Ilgili tabloya göre inceledim. Harika bir şey. Tek tek gördüm. Ürün yerleştirme böyle etkiliymiş öğrendim.

 20. Üçüncü Sinema makalesinin ardından Askeri bandolar üzerine yazdığı makaleyi okudum. Gerçekten hayran kaldım. Sinemada ürün yerleştirme makalesine bakmadan olmaz dedim. Bu makale de mükemmel yazılmış. Elinize ve emeğinize sağlık hocam.

 21. Saygıdeğer editör hocam Dr. Gökhan BAK hocamın sitenizde bulunan 3 makalesine de hayran kaldım. Sanatsal niteliğe sahip başka eseri yok deseniz de bir de “15-18 Yaş Aralığındaki Çocukların Müzik Kavramı Üzerine Algılarının Metaforik Bir Analizi” adlı eserini eklemenizi tavsiye ederim. http://www.sssjournal.com/DergiTamDetay.aspx?ID=1925 bu linkte tam metni bulunan bu eserde çocukların müzik kavramına metaforik bakış açısı irdelenmiş. Harika ve basit anlatımını Gökhan hocam yine konuşturmuş. Lütfen bu çalışmanın da hem sitenizde yayımını hem de daha fazla kişiye ulaşımını sağlayın. Takdir sizin elbette. İyi çalışmalar dilerim.

 22. Sinemada ürün yerleştirme konusunda ders veriyorum. Bu makaleyi kaynak olarak derslerinizde rahatlıkla gösterebilirsiniz. Emeklerine sağlık hocalarımızın.

 23. Ürün yerleştirmenin sinema boyutunu harika anlatmış. Tezimde teorik olarak çok faydalandığımı vurgulamak isterim. Elinize sağlık.

 24. Sinemada ürün yerleştirme konusunda makale yazıyorum. Taslağın oluşumunda bu makaleyi kullandım. Çok teşekkür ederim hocam.

 25. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde verdiğim derslerde ben de kaynak olarak bu makaleyi tavsiye ediyorum. Koca koca kitapları okumak yerine bu makaleye bakarak özünü kavrıyorlar.

 26. Yorum yapanlardan birinin güzelce bahsettiği ürün yerleştirme tablosuna ben de hayran kaldım. Bu tabloyu kullanıp bütün filmleri izleyip nerede nasıl ürün yerleştirme kullanılmış insanın bulası geliyor.

 27. Hem pazarlama derslerinde hem de iletişim derslerinde materyal olarak kullandığım makale. Makale taslağı bir örnek. Bu taslağı alıp her çalışmada rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 28. Hem pazarlama derslerinde hem de iletişim derslerinde materyal olarak kullandığım makale. Makale taslağı bir örnek. Bu taslağı alıp her çalışmada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca tablo da anlaşılır. Sadelikten yanaysanız bu makale bire bir….

 29. Akademisyenlik ve de firmalara danışmanlık yapıyorum. Hem pazarlama derslerinde hem de iletişim derslerinde materyal olarak kullandığım makale. Makale taslağı bir örnek. Bu taslağı alıp her çalışmada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca tablo da anlaşılır. Sadelikten yanaysanız bu makale bire bir…. Çalışmada fazla kavram karmaşası da yaşamıyorsunuz.

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz