Perşembe, Haziran 30, 2022

Borusan Sanat’ta Aralık Ayı Etkinlikleri!

Borusan Sanat yılın son ayında altı konsere imza atıyor. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası iki, Borusan Quartet bir ve Borusan Müzik Evi’nde ise üç konser izleyicilerini bekliyor. 

BİFO’yu bu konserde genç kuşak Rus şefler arasında dikkat çekici başarılarıyla adını duyurmuş olan ve yükselişine Mozart’ın Don Giovanni’sini yöneterek hız kazandıran orkestra şefi ve piyanist Maxim Emelyanychev yönetecek. Gecenin diğer yıldızları ise 1970’lerden beri kayıtları ve konserleriyle dünyanın neredeyse tüm büyük sahnelerinde dinleyenlerini büyüleyen usta piyano ikilisi Katia ve Marielle Labèque olacak. 

16 Aralık’ta Katia ve Marielle Labèque izleyicilerimizle buluşmaya devam edecek. Yine Zorlu PSM Turkcell Sahnesinde gerçekleşecek “Rüyalarımdaki Müzik” başlığını taşıyan konserde BİFO’yu incelikli tekniği ile büyük beğeni toplayan Belçikalı orkestra şefi Karel Deseure yönetecek. Bu konserin diğer konuk yıldızları arasında gitar virtüözleri David Chalmin ve Bryce Dessner de var. Nielsen’in An Imaginary Trip to the Faroe Islands ve Stravinsky’nin Petruşka Süiti’nin yanı sıra Dessner’in iki eserinin de seslendirileceği konser, müzikseverleri bekliyor.

Borusan Quartet, özlenen konserlerine devam ediyor. Dörtlü, 20 Aralık Pazartesi günü saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda “Fırtına Çağının Renkleri” ile sahnede olacak. İzleyicileri bir 19. yüzyıl manzarasını izlemeye davet eden konserde, Giacomo Puccini’nin oda müziği repertuvarına armağanı Crisantemi, aynı dönemin dikkat çekici ve öncü besteci kadınlarından Fanny Mendelssohn’un kardeşi Felix Mendelssohn’un yapıtlarının gölgesinde kalamayacak kadar etkileyici Mi bemol Majör Dörtlüsü ve romantik dönemin büyük ustası Johannes Brahms’ın op.51, La minör Dörtlüsü, Borusan Quartet’in parlak yorumuyla buluşuyor. BİFO ve Borusan Quartet konserleri canlı olarak çevrimiçi radyomuz Borusan Klasik’ten de yayınlanacak.

3 Aralık Cuma günü saat 21.00’de KOD Müzik işbirliğinde düzenlenen Nova Muzak’ın 33.’sünde, kayıt çalışmalarıyla olduğu kadar canlı performanslarıyla da izleyicilerini derinden etkileyen, deneysel doğaçlama temelli elektronik müzik gibi geleneklerden beslenen Schnellertollermeier sahnede olacak.

Ardından Shakespeare’in aklımıza kazınan sözlerinin yanı sıra nadir sahnelenen oyunlarından dizeleri, Linet Şaul, Bülent Oral, Diego Leveric ve Ayşe Lebriz Berkem ile birlikte bizlere ulaşıyor. “Shakespeare ve Müzik” 4 Aralık Cumartesi akşamı 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde.

Aralık ayının son konserinde, 24 Aralık Cuma günü saat 21.00’de Töz Trio ve Hezarfen Ensemble aynı sahnede buluşuyor. Töz Trio, Hezarfen Ensemble ile işbirliği yaparak, dokuz müzisyenden oluşan bir kadroyla yeni albümlerindeki müziklerini ilk defa Borusan Müzik Evi’nde seslendirecek. 

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz