Cumartesi, Ekim 23, 2021

Zulal ‘Billboard’u Yakala’ Sergisi (5 Ekim – 13 Kasım 2021)

Evin Sanat Galerisi, temsil ettiği sanatçılardan Zulal’in “Billboard’u Yakala” başlıklı yedinci kişisel sergisine 5 Ekim – 13 Kasım tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Sergide sanatçının son dönem resimleri, tuvallerine kaynak oluşturan kolajları ve özgün desenlerinin yer alıyor. Zulal doğup büyüdüğü mega kent İstanbul ve Kuzey Ege’de yarı zamanlı yerleştiği kasaba arasındaki yolculukları sırasında gördüğü manzaralardan oluşturduğu kompozisyonları resmine aktarıyor. Pandemi süresince insanlarla aramıza konulan mesafelerin getirisi olarak yalnızlaşmanın hissedildiği dönemlerde sanatçının resmindeki insan figürlerinin yerini manzaralar alıyor. Sanatçının resimlerindeki ve kolajlarındaki endüstriyel yapılar, inşaat konstrüksiyonları renkleri ve üslubuyla gerçeklerinden daha izlenilesi bir hâlde izleyiciyle buluşuyor. Sergide yer alan resimlerde uzaktan görünen doğanın içinde beliren insan figürleri, arabayla geçerken yol kenarında atıl kalmış billboard görünümleri, büyük inşaat ve altyapı projelerinin ardında bıraktığı yıkık yapılar sanatçının gözüyle izleyici karşısına çıkıyor.

​Zulal’in “Billboard’u Yakala” başlıklı kişisel sergisi 5 Ekim – 13 Kasım tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz