Pazartesi, Ocak 17, 2022

Volkan Kaplan (Hayatı)

1987 yılında İstanbul’da doğmuştur ve burada yaşamaktadır.

1998 yılında ilk müzik derslerine Erdal Erzincan Müzik Kursu’nda “bağlama” eğitimiyle başlamıştır ve burada konservatuara hazırlanarak, 2001 yılında İ.T.Ü.T.M.D.Konservatuarı – Çalgı Eğitim Bölümü’ne girmiştir. Bu bölümde “tar” eğitimini Serhat Turunç’ tan almıştır.

Üniversite eğitimine aynı okulda, “Müzik Teknolojileri” Ses Kayıtları Anabilim Dalı’nda devam etmektedir.

2018 yılında kendine ait hazırladığı solo(berhava), düo (an), trio (harabat), kuartet (mail), karma (bize kanlan miras) albüm projelerini, tanıtım konserleriyle birlikte gerçekleştirmiştir.

Şu anda ise 2019 yılında çıkarmak üzere 2 adet enstrümantal albüm hazırlamaktadır.

Arif Sağ, Orhan Gencebay, Erdal Erzincan, Sabahat Akkiraz, Cengiz Özkan, Derya Türkan, Şirin Pancaroğlu, Muharrem Temiz, Aysun Gültekin, Zafer Gündoğdu, Tuncay Kemertaş, Adile Kurt Karatepe, Nida Ateş, İmamyar Hasanov, Kardeş Türküler, Hüseyin Turan, Kubat, Sizzle Ohtaka, Erkan Oğur – İsmail Hakkı Demircioğlu, Tarkan gibi sanatçılar başta olmak üzere, birçok sanatçıyla beraber çalışmıştır. Aynı zamanda albüm projelerinde de yapımcılık – müzik yönetmenliği yapmış, kayıt-mixing-mastering aşamalarında “tonmayster” olarak bulunmuş ve konserlerde “müzisyen” olarak enstrümanlarını icra etmektedir.

Kendine ait olan VOLKAN KAPLAN BAĞLAMA KURSU’ da öğrenciler yetiştirmektedir ve zaman zaman atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir.

2016 yılında ise, kendisine ait olan VOLKAN KAPLAN PRODUCTION firmasını kurarak; fiziki ve dijital platformlar için, “gelenekselden – geleceğe” yönelik kaliteli müzik üretimi yapmayı hedeflemektedir.

2017 – 2018 yılları arasında 18 adet albüm sunmuştur. 2019-2020 yılları için hazırlamakta olduğu enstrumantal, halk, caz, etnik müzik projeleri bulunmaktadır.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz