Kapat

Volkan Diyaroğlu (Hayatı)

Anasayfa
-----SANAT KÜTÜPHANESİ----- Volkan Diyaroğlu (Hayatı)

1982 yılında İstanbul’da doğdu.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde öğrenim gördükten sonra Promoe Bursu ile Universidad Politecnica de Valencia Facultad de Bellas Artes de San Carlos’tan mezun oldu.

2007’de Abbaye de Maubuisson’da Paris ve Ile-de-France’in en önemli müzelerinin beraber düzenlediği Hospitalites adlı projede kişisel sergisini gerçekleştirdi.

2008’de İspanya’nın en önemli yarışmalarından biri olan Premio de Bancaja’da resim dalında birinciliği elde etti ve eserleri IVAM müzesinde sergilendi.

15 kişisel sergi gerçekleştiren sanatçının eserleri 6 müzede, 10 ayrı ülkede sergilenmiştir. Eserleri Coca Cola Foundation, Fundación Bancaja, Romanya George Enescu Ulusal Müzesi, T.C. Dişişleri Bakanlığı ve birçok özel Türk koleksiyonlarında yer almaktadır, son olarak da Documenta’da yer almıştır. Birçok malzeme ile değişik şekillerde çalışan sanatçı, tuvallerinde olduğu gibi kolajlarında da “insanlığın tarih öncesi geleceğini” tasarlıyor.

Resimleri biçimsel olarak sürekli hareket halindedir ve değişmektedir, var olanı ve olacakları gösterir. Geçmiş ve gelecek O’nun eserlerinde aynı yöndedir.

Sanatçı yaşamını ve çalışmalarını Valencia/İspanya’da sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir