Cuma, Ağustos 19, 2022

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, sanat ve bilimin etkileyici dilini kullanarak adalet temasına kültürel bir etki yapmayı ve insan hakları ve özgürlükleri açısından sosyo-kültürel yaşamı zenginleştirmeyi amaçlayan temalı bir festivaldir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öncülüğünde ilk kez 2011 yılında başlayan festival, sinema, hukuk, psikoloji, sosyoloji, siyaset bilimi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle geniş bir bilimsel tartışma platformu oluşturdu. dünya sinemasından adalet temalı filmleri seyirciyle buluşturuyor.

Festivale dünyanın dört bir yanından destek veren adalet gönüllüleri ile oluşturulan film gösterimleri, yarışmalar ve tartışma programı dışında, sinema sektörüne yönelik VisionIST Endüstri Günleri ile festival, film endüstrisine destek olmaya çalışıyor. genç film yapımcılarının hayallerini gerçekleştirmek ve sinema sektörüne katkı sağlamak.

Tematik bir festival olma özelliğini koruyan ve sinema dünyasını akademik bir platformla buluşturan festival, her yıl akademisyenler, sinema yönetmenleri ve yapımcıların katılımıyla seyirciyi adaleti düşünmeye ve tartışmaya teşvik ediyor ve geleceğe yönelik kararlar alıyor. İstanbul’da yıl. 11 yıldır sürdürülen festivalin sloganı “Herkes İçin Adalet”.

Resmi Web Sitesi: http://www.icapff.com/

  1. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2011
  2. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2012
  3. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2013
  4. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2014
  5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2015
  6. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2016
  7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2017
  8. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2018
  9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2019
  10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 2020
2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz