Sarrasine: Realist Sanatçının Kaderi (Zekiye Antakyalıoğlu)

16. Yüzyıl Şairi Rahi’nin Çağatayca Şiirleri (Dr. Ahmet Büyükakkaş)

Koşullanmış Tiyatro (Vsevolod Meyerhold)

Türkçe Eğitimi Bölümlerinde Halk Edebiyatı Derslerinin Yeterliliği (Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı)

Özlem Kalkan Erenus

ANSİKLOPEDİ 14 Ocak 2019

Özlem Kalkan Erenus, tuval yüzeyine uyguladığı çimento, kum, derz ve benzeri malzemelere yer verdiği yapıtlarında, figürden hareketle biçim bozma ve soyutlama olanaklarını araştırır.

Yurtiçinde ve yurtdışında, 17 kişisel sergi açan Erenus, Türkiye’nin çeşitli illerinin yanısıra, Romanya, Bulgaristan, Avusturya, Macaristan, Almanya, İngiltere, İtalya, A.B.D, Hindistan, Çin, İran, Vietnam, Fas, Finlandiya, Polonya ve Belçika’da 147 karma sergiye, çeşitli workshoplara, sanat sempozyumlarına katıldı, birçok ödül kazandı.

Erenus’un yapıtları, “3. Uluslararası Tahran Bienali”nde ve “Uluslararası Arad Bienali”nde sergilenmeye değer bulundu, başta çeşitli müze ve belediye koleksiyonları olmak üzere, birçok resmi ve özel koleksiyona alındı.

1994 – 2002 yılları arasında İstanbul, Studio Peinture’de Gülseren Kayalı atölyesine devam eden Erenus, sanatsal çalışmalarını 2004 yılından bu yana Ataköy’deki özel atölyesinde sürdürmektedir.

Türkiye’nin çeşitli illerinde uluslararası sergi ve sanat sempozyumları düzenleyen Erenus, 2003 yılından bu yana “Güzel Sanatlar Birliği”nde, yönetim kurulu üyesidir.

Erenus, 1989 yılında İstanbul Lisesi’nden, 1993’te İstanbul Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 2012 yılında Işık Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sanat Bilimi Ana Bilim Dalı’nda “Marcel Duchamp’ın Yapıtlarına Çözümleyici Bir Katalog Çalışması” başlıklı teziyle “Sanat Kuramı ve Eleştiri” alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Erenus’un, görsel sanatlar konusundaki yazı, söyleşi ve çevirileri çeşitli sanat dergilerinde yayınlanmaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Aşık Mahsuni Şerif

Aşık Mahsuni Şerif

29 Mart 2019
Yahya Kemal Beyatlı

Yahya Kemal Beyatlı

28 Mart 2019
Tarık Buğra

Tarık Buğra

27 Mart 2019
Salah Birsel

Salah Birsel

26 Mart 2019
Reşat Nuri Güntekin

Reşat Nuri Güntekin

22 Mart 2019
Reşad Ekrem Koçu

Reşad Ekrem Koçu

22 Mart 2019
Refik Halit Karay

Refik Halit Karay

20 Mart 2019