Çarşamba, Ocak 26, 2022

Muzaffer Özgü Bulut (Hayatı)

Müziğe çeşitli gruplarda ve korolarda gitar çalıp şarkı söyleyerek başladı.

Rotterdam Codarts’da Vurmalı Çalgılar, Oda Müziği Şefliği ve Düzenleme eğitimi aldı.

Çeşitli gençlik orkestralarında çaldı, Vurmalı Çalgılar Topluluğu şef-eğitmenliği yaptı.

Senfoni orkestralarında konuk sanatçı oldu, 20. yüzyıl oda müziği icra etti.

Başkent Üniversitesi’nde uzman, Ankara Devlet Opera Balesi Orkestrası’nda sözleşmeli orkestra sanatçısı ve SCA Vakfı Müzik Dosyası Editörlüğü görevlerini yürüttü.

Müzik Bilimi yüksek lisansı sonrası Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Vurmalı Çalgılar öğretim görevlisi oldu. Bu süreçte Vurmalı Çalgılar alanında Sanatta Yeterlik çalışması çerçevesinde yazdığı “Kalabalıklar ve Beden Müziği” adlı DVD ekli tezinde insan bedenini bir çalgı olarak inceledi.

Çalgı dersleriyle birlikte Oda Müziği, Orkestra Repertuvarı ve Okul Öncesi Öğretmenliği’nde Bedenle Müzik Oyunları dersleri verdi.

Devlet Tiyatroları’nın bir oyunu için müzik, TRT Okul’da Beden Müziği Eğitim programı yaptı; kongrelere ve festivallere katıldı.

2012 Yılı sonunda doçent unvanı aldı.

2014 Nisan Ayı’nda Samsun Ondokuz Mayıs Devlet Konservatuvarı’na öğretim üyesi olarak atandı.

Halen konservatuvarı yapılandırma çalışmalarının yanı sıra Müzik Eğitimi Bölümü’nde lisans düzeyinde “Oyun-Dans ve Müzik”; yüksek lisans ve doktora düzeyinde “Beden Perküsyonu” ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nde “Müzik ve Dans” dersleri vermektedir.

Bulut, beden müziğini toplum-müzik arasındaki yabancılaşma sürecini geri çeviren bir unsur olarak ele alır ve atölyelerinde beden müziğinin bu işlevini güçlendirecek oyunları ön planda tutar. Bu alanda festivallere, çalıştaylara, kongrelere katılmakta; atölyeler yönetmekte, yazılar yazmaktadır.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz