Çarşamba, Eylül 22, 2021

İstanbul Fringe Festival (18-26 Eylül 2021)

Istanbul Fringe Festival, 18-26 Eylül 2021 tarihleri arasında yer alacak fiziksel, dijital ve online etkinliklerin yanı sıra, tüm tiyatro sezonuna yayılacak.

Türkiye’den ve dünyadan tiyatro, dans ve performans disiplinlerinde üretilen alternatif işleri katılımcılarla buluşturan Istanbul Fringe Festival18-26 Eylül 2021 tarihleri arasında yer alacak fiziksel, dijital ve online etkinliklerin yanı sıra, tüm tiyatro sezonuna yayılacakT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, İBB iştiraklerinden Kültür AŞ’nin Şehir Sponsorluğunda ve Hollanda Başkonsolosluğunun destekleriyle gerçekleşecek festivalde Türkiye’nin yanı sıra ABD, Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda, İspanya, İsrail, İtalya, Japonya, Macaristan, Polonya, Rusya, Ukrayna ve Yunanistan’dan ve 30 farklı ekibin işleri yer alacak.

Festivalin hibrit formatı dolayısıyla gösteriler 3 farklı kategoride programa dahil oluyor. Şehrin farklı mekanlarında fiziksel olarak gerçekleşecek gösterilerin yanı sıra festival haftası boyunca gösterilerin online olarak izlenebilecek profesyonel kayıtları ile dijital mecralar için üretilen işler programda yer alıyor. Mekanlarda fiziksel olarak gerçekleşecek toplam 9 etkinliğin yanı sıra, online platformlarda da 21 gösteri katılımcılarla buluşacak. Festival deneyimini ve etkileşimi güçlendiren paneller ve atölyelerden oluşan yan etkinlik programı da ilerleyen tarihlerde duyurulacak.

Devam eden pandemi şartlarında festival tarihleri içinde sınırlı sayıda fiziksel gösteri yer alıyor. Ancak geçen seneden bu yana festival topluluğuyla fiziksel olarak buluşturulamayan gösteriler, tiyatro sezonu boyunca, yani Mayıs 2022’ye kadar her ay şehrin çeşitli noktalarında İstanbullu sanatseverlerle bir araya gelecek.

İBB iştiraklerinden Kültür AŞ’nin Şehir Sponsoru olduğu Istanbul Fringe Festival 2021 Hybrid, fiziksel gösteri mekanları ile kentin farklı noktalarına da yayılıyor. Kültür AŞ Genel Müdürü Murat Abbas konuyla ilişkili açıklamasında “İBB ve Kültür AŞ olarak İstanbul için en büyük hedeflerimizden biri, şehrimizi yaratıcılığın, çok sesliliğin ve çok renkli bir kültür sanat yaşamının dünyadaki sayılı merkezlerinden biri haline getirmek. Bu nedenle de Şehir Sponsoru olarak, bünyesinde pek çok farklı sanat disiplinini, yerel ve global performansları barındıran Istanbul Fringe Festival’a şehrimizin kapılarını açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde İstanbul’un sağlayacağı etkiyle dünyadaki örnekleri arasında da farklı bir noktaya geleceğine inandığım festivalin, İstanbullu sanatseverlere uzun süredir özledikleri bir deneyim yaşatacağına, şehrimizin global anlamda imza işlerinden bir olacağına eminim” şeklinde konuştu.

Uluslararası Fringe Topluluğu’nun bir parçası olan festivalin fiziksel programı ayrıca Mekan Sponsorları olan BeReZe Gösteri Evi, Çevre Tiyatrosu, DasDas, DOTOrmanda, ENKA Açıkhava Tiyatrosu, Kadıköy Boa Sahne ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde sahnelenecek.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz