Pazartesi, Ocak 24, 2022

Füge Demirok (Hayatı)

Füge Demirok 1976’da T.E.D. Ankara Koleji’nden, 1981’de Boğaziçi Üniversitesi, Temel Bilimler Fakültesi, Dilbilim ve Edebiyat Bölümü’nden mezundur.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Özer Kabaş’tan desen dersi almış, 1991-1993 yılları arasında New York’ta, SUNY Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sanat Tarihi,Heykel, ve Desen dersleri alarak sanat eğitimine akademik olarak başlamış, İstanbul’a dönüşünde ise Marmara Üniversitesi G. S. F. heykel bölümü Ümit Öztürk rölyef atölyesine devam etmiştir.

1996-2002 yılları arasında İrfan Korkmazlar atölyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Yeditepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sanatta Yeterlik doktora programında eğitimine devam eden Füge Demirok, 2016 yılında Florida Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sağlık Sektöründe Sanat sertifika programını başarı ile bitirerek, Sağlık Sektöründe Sanatın Faydaları ve Uygulamaları üzerine yazdığı tez ile 2017 yılı haziran ayında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans derecesini almıştır.

Sanatçının resim ve heykel çalışmalarının yanısıra sanatın iyileştirici gücü kullanılarak sağlık kurumlarında geçirilen zamanın kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmaları da sürmektedir.

Sanatçı UPSD üyesidir.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz