Salı, Ocak 25, 2022

Esin Çakır (Hayatı)

Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Ted Ankara Koleji ‘nde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Öğretmenliği bölümünü bitirip, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Programlar Bölümünün Halkla İlişkiler Programından onur öğrencisi olarak mezun oldu.

2007 tarihinde sanat tarihi derslerine yaklaşık 4 yıl süre ile Sanat tarihi ve ünlü bir heykeltraş olan Arşo Kasparyan ile devam etti. Daha sonra yine Arşo Kasparya’nın kişisel atölyesinde 4 yıl süre ile heykel derslerine devam etti. Paralelinde ressam Valerie Çelebi’nin kişisel atölyesinde desen dersleri aldı. Seramik sanatçısı Mara Gülersen ile seramik çalışmaları yaptıktan sonra ünlü heykel sanatçılarımızdan olan Sevgi –Halil Karay atölyesinde demir işlemeyi öğrendi.

İlk karma sergisi ‘Dualite’ ‘ye 16 Aralık 2013 ‘de Art 212 de ‘katıldı. Yine Art 212’de ‘Arayış’ adlı ikinci karma sergisini açtı. C.K. Sanat ve Müzikevin’de de bir karma sergiye katılıp, 6 Ekim 2017’de Floransa Bienali’ne davet edilip, katıldı. 06 Ekim 2018’de İtalya, Como ‘da ‘Le Cinque Anime Della Scultura Va Edizione’ adlı karma bir sergiyle devam etti. Halen, 2019 da yapılacak olan Anima Mundi Art Festival, Venice  katılım hazırlıkları içinde. Kendisi aynı zamanda 3 yılı aşkın bir süredir Felsefe dersleri almaktadır. Sanat yolculuğuna halen kendi atölyesi ve hayatın içinde devam etmektedir.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz