Salı, Haziran 28, 2022

Edirne Özel Osman İnci Müzesi

Prof. Dr. Osman İnci tarafından kurulan Müzede yıllardır toplanan yağlıboya, suluboya, taş baskı eserlerin yanı sıra seramik, çini, bakır, ahşap ve cam objeler, Dolmakalem koleksiyonu ve oyuncak araba koleksiyonu sergilenmektedir.  Prof. Dr. Osman İnci’ye takdir edilen ödüller ve başarı belgeleri, fotoğraflar, akademik ve yönetimsel giysiler yanı sıra etnografik aile giysileri ve seccadeler görülebilir.
Gazeteci-yazar Hasan Pulur kitaplığı ve Prof. Dr. Vural Solok kitapları okuma salonunda incelenebilir. Sanat galerisinde her ay sergiler açılmakta, Müze kafeteryada nitelikli hizmet sunulmakta ve Osman İnci tarafından yazılan kitaplar satılmaktadır.
Karaağaç Mahallesi 3. Çayır sokak ve 1.çayır sokak köşesinde yer alan 427 metrekare arsa üzerine yapılan bina 4 katlı olup çatı kata ayrıca işlev kazandırılmıştır. Zemin katta Enerji odası, Elektronik Denetim ve Gözetim odası, Hidrofor Odası, Personel Odası ve Sanat Galerisi bulunmaktadır. Ayrıca Sanat Galerisi; süreli sergiler, seminer, çalıştay, konferans, bilimsel toplantı, etüt odası işlevi görecek donanımdadır.

Adres: Karaağaç Mah. 3.Çayır Sk. No: 18/1  EDİRNE / MERKEZ    İletişim: (0284 223 00 98)

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz