Pazartesi, Ağustos 15, 2022

Doğançay Müzesi İstanbul Orta Okullar Resim Yarışması (Son Katılım Tarihi: 15 Kasım 2021)

17. Doğançay Müzesi İstanbul Orta Okullar Resim Yarışması Başvuruları. Yarışmaya İstanbul İlinde Okuyan Ortaokul Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Konusu: Serbest

Yarışma Koşulları Şartnamesi

1. Doğançay Müzesi 17. Orta Okullar arası resim yarışması bu sene dijital platformdan yürütülecektir, yarışmaya İstanbul’da okuyan Orta Okul 5, 6, 7, 8. Sınıf öğrencileri katılabilecektir.

2. İlk 8’e giren öğrencilere çeşitli ödüller Bir yıl güzel sanatlar eğitimi kazanmış olacaklardır ve jürinin sergilenmeye değer bulduğu öğrencilere sertifika verilecektir.

3. Öğrenciler, konu sınırlaması olmadan istediklerini resmedebileceklerdir. Resimler öğrencinin kendisine ait olacak, grup çalışmaları yarışma dışı kalacaktır. Malzeme seçimi serbesttir. Eserlerin ebatları 50×70 cm den daha büyük olmayacaktır. Her öğrenci bir ve birden çok eserle yarışmaya katılabilir ancak bir ödül kazanabilir.

4. Son başvuru tarihi: Resim görselleri 15 Kasım 2021 tarihine kadar e-mail üzerinden info@dogancaymuseum.org adresine gönderilecektir. Her resim için;

• Resim sahibi öğrencinin adı soyadı,
• Yaşı,
• Okul adı ve sınıfı,
• İrtibat numaraları (okul ve ev/cep telefon numarası)
• Resmin adı, boyutları, kullanılan malzeme mail gövde metnine yazılmalıdır.

1. Resimlerin mümkün olan en iyi şekilde fotoğraflarının çekilmesi önemlidir, eğer mümkünse taranıp edilip gönderilmesi daha doğru olur. Resmin tamamının görselde görünmesi gerekmektedir. Fotoğraf Makinası ya da telefonla yapılacak çekimlerde ışığın doğal ve resmi orijinalini en doğru şekilde yansıtmasına, mümkün olan yüksek çözünürlükte olmasına dikkat edilmelidir.

2. Değerlendirme sonuçları: Yarışma sonunda başarı ve sergileme ödülü kazanan eserler, 30 Kasım 2021 tarihinde kazanan öğrencilere bildirilecektir. Şartlar uygun olduğunda eserlerin bir sergisi yapılacaktır. Ödül sahipleri yapılacak sergi süresi için eserlerini Doğançay Müzesi’ne vermekle yükümlüdürler.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz