Pazar, Eylül 25, 2022

Deniz Dağyaran (Hayatı)

İstanbul doğumlu olan Deniz Dağyaran, 2000 senesinde Robert Kolej’den mezun olmuş, üniversite eğitimini ise Amerika’nın Boston şehrinde Tufts Üniversitesi’nin psikoloji bölümünde 2004 yılında tamamlamıştır.

Ardından 2007 yılında Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak klinik psikolog olmuştur ve çalışmalarına çeşitli yerlerde devam etmiştir. Sanata ve görselliğe olan ilgisi lise yıllarından başlayan Deniz Dağyaran, 2009 yılında Atölye Etiler’de resim derslerine başlamış, ve Atölye Etiler’de dönem sonu gerçekleşen 3 tane karma sergiye katılmıştır.

Daha sonra ressam Pınar Kalem’in atölyesinde hem asistanlık yapmış, hem de kendi işlerine odaklanmıştır. Her ne kadar yağlıboya çalışmalar yapmış olsa da özellikle toz pastel konusuna eğilmiştir ve bu konuda kendisini geliştirmektedir.

En son katıldığı karma sergide ise sadece pastel çalışmaları ile yer almıştır. İleride sanat ve psikolojiyi birleştirerek sanat terapisi alanında da kendisini geliştirmeyi hedeflemektedir.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz