Pazar, Kasım 28, 2021

Defne Tesal ‘Tereddüt’ Sergisi (27 Ekim – 5 Aralık 2021)

PİLEVNELİ, 27 Ekim – 5 Aralık 2021 tarihleri arasında Defne Tesal’ın kişisel sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Desen, dikiş, video ve mekana özgü enstalasyonlar üreten sanatçının “Tereddüt” başlıklı sergisi galerinin ikinci ve üçüncü katlarında yer alacak. 

Defne Tesal’ın üretimleri tekrar eden hareketlere dayanıyor. Eserleri, kendisinin ve kullandığı malzemenin defalarca tekrar eden jestlerinden oluşuyor. Sanatçı yaşadığımız zamanın sürekli ve ileriye dönük hızına karşı yapıtlarında döngüsel, ritme sokan, akışkan ve durağan hareketleri temel alıyor ve izleyicisinin deneyimine açıyor. 

Tereddütü olumlu bir duraklama anı olarak ele alan Tesal, izleyiciyi geçici bir süreliğine bu anın içine sokuyor. Sergide yer alan eserler tereddüt anlarının içindeki duygusal ve duyusal hareketlere odaklanıyor. Sürekli tekrar eden ama hiçbir yere gitmeyen ipler, iğneler, nohutlar, çizgiler ve ağaç izleyiciyi dinamik bir eminsizlik içinde kalmaya davet ediyor. 

Defne Tesal’ın “Tereddüt” başlıklı kişisel sergisi Salı – Cumartesi 10.00-18.00 saatleri arasında PİLEVNELİ‘de ziyaret edilebilir.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz