Pazar, Ağustos 1, 2021

Ceylan İnsel (Hayatı)

1975 İstanbul doğumlu olan Ceylan İnsel, Özel Koç Lisesi`nden mezun olduktan sonra Boston`da Bentley College`de Business Communication ve İtalyanca bölümünü bitirdi.

Üniversiteye devam ederken “School of the Museum of Fine Arts`da resim eğitimi aldı.

Bentley College`dan sonra New York Parsons School of Design`da Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldu. Daha sonra Paris`te Sipa Press`te fotoğraf bölümünde çalıştı.

İstanbul`a döndükten sonra Orhan Taylan atölyesinde resim çalışmalarına başladı. Daha sonra kendi atölyesini açtı, çeşitli kişisel ve karma sergilere katıldı.

Ocak 2005`de Heaven in 6.5 inch square” adlı ingilizce hikaye kitabı yayınlanmıştır.

Milano´da bes sene yaşamis, orada baska bir tasarimci ile birlikte kurmus olduklari atölyesinde resim ve ilüstrasyon calismalarina devam etmistir.

2010 Vancouver Kis olimpiyatlarinda Italya´yi temsilen Italyan Olimpiyat Komitesi´nin bir etkilinligi olan sergiye snowboard temali bir resmi ile katilmistir.

Orada yasarken kendi adiyla bir tünik ve t-shirt markasini baslatmistir.

Su anda Istanbul´da yasamakta, Bebek´te Atölye 26 adinda kurdugu atölyesinde resim calismalarina, t-shirt tasarımlarına ve resim derslerine devam etmektedir.

T-shirtleri tuval niyetine kullanarak üzerlerine tek tek ilüstrasyonlar çizmektedir. Kendi adıyla çıkardığı t-shirt markasını www.ceylaninsel.com veya www.atolye26.com´da görebilirsiniz.

HABERLER
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz