Pazartesi, Eylül 27, 2021

Buşra Tunç (Hayatı)

Eğitim

Buşra Tunç (1988) Anadolu Üniversitesinde mimarlık eğitimini tamamladı. Mimarlık eğitiminin ikinci yılında ikinci anadal olarak Sinema ve Televizyon eğitimine başladı. Lisans eğitiminin bir yılını Sinema ve Ses eğitimi almak üzere Paris’te geçirdi(2011-2012).

Buşra Tunç; mimarlık, sanat ve tasarım yaklaşımını bütünleşik bir bakış, disiplinler arası sınırların geçirgenliği üzerine kurar. Çalışmalarında çoğunlukla yeni bakış ve algı üretimine odaklanır, bugünün imajını araştırır. Farklı katmanlarda bakışlar üreten –skopik araçları deforme ederek ölçek kaymaları ve yanılsamalar üretir.

Metropol ve onun gündelik yaşam dinamikleri, dokuları, mekanların sinematografik dili üzerine okumalarını dijital araçlarla sunar. Tersinir olarak, dijital görsel üretimleri analog araçlarla yeniden inşa eder. Malzemeyle temas, el ile üretim deneyimini öncelikli bir noktaya koyar. Üretim süreçlerinde deneysel ve zanaat ruhu takip ederek sonuçtan çok süreç odaklı işler üretir. Son işlerinde ışık- madde etkileşimini ve bu ilişkiyle değişen ışığın davranış biçimini inceler.

Seçili Sergiler

2015 XCHANGE, The Codes of Light, Plug-in Section, Contemporary Istanbul Art Fair’15, Lutfu Kırdar Congress Center, Istanbul
2015 Formless, Fluid Reality in New Media, MSUB Museum of Contemporary Art in Belgrade, Serbia
2015 Deney I, Kinetic Light Installation, Mekan Atolye II, CerModern, Ankara
2015 Suruhu, Immersive Experience-Light, Water and Sound Installation, Nakilbent Cistern, Istanbul,
http://www.yogunluk.org/en/projects/su-ruhu.html
2015 Waves, Sinusoid-Light Installation, BLOK Art Space, Istanbul,

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz