Salı, Ocak 31, 2023

Borusan Sanat’ta Mart Etkinlikleri

Borusan Sanat, hazırladığı konserlerle Mart ayında da müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın konuk solist ve şefleri ağırladığı, Borusan Quartet’in klasik dönem bestecilerinin yapıtlarını yorumladığı ve ayrıca birbirinden farklı projelerin Borusan Müzik Evi’nde yankılandığı konserler dinleyicilerini bekliyor.

Ulvi Cemal Erkin’e saygı duruşu niteliğinde bir konser

3 Mart Perşembe saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisi ile buluşacak olan “Erkin’i Dinlemek” başlıklı konserde BİFO, Cumhuriyetin ilk kuşak çoksesli müziğin öncü bestecilerinden biri olan Ulvi Cemal Erkin’in yapıtları ile Mart ayına merhaba diyor. Bu konserde Onursal Şef Gürer Aykal yönetimindeki BİFO, solist kemancı Elvin Hoxha Ganiyev ve ülkemizin değerli piyanistlerinden biri olan Gökhan Aybulus’a eşlik ediyor. Ulvi Cemal Erkin’in aramızdan ayrılışının 50. yılında, piyano ve keman konçertolarının seslendirileceği “Erkin’i Dinlemek” adlı konser, onun önemli eserlerinden biri olan 1. Senfoni’si ile sona erecek.

Konser öncesinde ise, Aydın Büke ve Serhan Bali saat 19.00-19.30 arası Zorlu PSM’deki Meydan Fuaye alanında müzik üzerine söyleşiler gerçekleştirecek.

Borusan Quartet’ten “Piyanoyla Bir Akşam”

14 Mart’ta Borusan Quartet, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda saat 20.00’de başlayacak konserde Maurice Ravel, Edvard Grieg, Erik Satie ve Frédéric Chopin’in yapıtlarından bir seçki ile izleyicisi ile buluşacak. Borusan Quartet, Iraz Yıldız’ı konuk edeceği bu konserde, genç piyanistle birlikte Schumann’ın incelikli fikirleriyle bezediği Piyanolu Beşlisi’ni seslendirecek. 

Borusan Quartet konseri öncesinde Serhan Bali ve Aydın Büke 19.00-19.30 arası Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda program üzerine söyleşiler gerçekleştirecek.

Konserler canlı yayında radyo Borusan Klasik’te!
Müzikseverler, BİFO’nun Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde ve Borusan Quartet’in Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleşecek tüm konserleri, ayrıca Aydın Büke ve Serhan Bali’nin keyifli sohbetlerini çevrimiçi radyomuz Borusan Klasik’ten de canlı olarak dinleyebilirler.

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e, internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden erişilebilir; mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlara indirilebilecek “Karnaval” uygulamasıyla, ayrıca iPad için yine App Store’dan indirilebilecek “Karnaval Radyo” uygulamasıyla ulaşılabilir.

Grammy Ödüllü müzisyenler Borusan Müzik Evi’nde! 

17 Mart saat 21.00’de Borusan Müzik Evi, Grammy ödüllü Türkiyeli bir müzisyen ve Latin Grammy ödüllü bir İspanyol gitarcıyı sahnesinde bir araya getiriyor. Anadolu’nun binlerce yıllık ezgilerini günümüze taşıyan, onları farklı kültürlerle birleştirerek ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden Cenk Erdoğan, Bağlantılı Kopukluk albüm projesinden Rycardo Moreno Trio ile buluşuyor. Fiziksel olarak birbirinden oldukça uzak, ancak tarih ve kültürleri ile birbirine oldukça yakın iki ülkenin bu iki cesur müzisyen, dil farklılığına ve mesafenin uzaklığına rağmen birlikte kültürün ve müziğin koparılmayan bağını kuruyorlar.

Berlin’de doğan bir proje, Borusan Müzik Evi’nde!

18 Mart saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde Eponj ve Michael Zerang izleyicisi ile buluşuyor. 2019’dan bu yana çalışmalarına hız veren Berlin merkezli Marie Takahashi, Anıl Eraslan ve Antonio Borghini’den oluşan topluluk Eponj, yazılı ve sözlü besteleri doğaçlama ile bütünleştirmede farklı olasılıkları keşfeden yepyeni ve güçlü bir doğaçlama hareketinin kahramanları arasında. Eponj, davulcu Michael Zerang ile iki yıl önce Berlin’de yaptıkları ortak çalışmadan sonra, Borusan Müzik Evi’ndeki bu konserde dörtlü olarak çalacaklar.

Borusan Müzik Evi’nde görsel ve işitsel bir şölen!

25 Mart Cuma saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde Kaan Bulak’ın ilk albümü Impromptu, Ali Demirel’in Rockforms serisi ile izleyicilerine buluşarak görsel ve işitsel bir şölen sunmaya hazırlanıyor. Impromptu, doğaçlama piyano parçalarının anlık kaydedilmesi ve iki farklı bakış açısının tek bir anda bütünleşmesi ile doğmuş bir albüm. Rockforms serisi ise okyanus ve kara arasındaki görsel bir dinamik ara yüzü oluşturan bir yapıt. Demirel, kaya formu görüntülerini Avustralya’da bir saha gezisi sırasında Cape Otway kıyısında yakalarken, dünyanın dört bir yanından çekilmiş farklı deniz manzaralarının üst üste bindiği katı ve sıvı formlara şekillendirerek yorumluyor. IMPROMPTU / ROCKFORMS serisi, iki farklı varlık biçiminin zamansız ilişkisine adanmış bir oluşumu yorumlamakta.

Borusan Sanat’ta hem fiziki hem de çevrimiçi konserler bir arada!
Borusan Sanat, fiziki konserlerine tüm hızıyla devam ederken çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden de yayınladığı ücretsiz konser kayıtlarıyla her hafta dinleyicilerine keyifli bir program sunuyor. Mart ayında dört ayrı konser, borusansanat.tv’de yer alıyor: 6 Mart’ta Borusan Quartet’in “Fırtına Çağının Renkleri” konseri, 13 Mart’ta BİFO’nun “Rüyalarımdaki Müzik” konseri, 20 Mart’ta BİFO’nun “Yeni Yıl Konseri” ve 26 Mart’ta Borusan Müzik Evi’nin “Nova Muzak #32 Brom” konserinin kayıtları ekranlarınızda!

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz