Kapat

Ayfer Yıldız (Hayatı)

Anasayfa
-----SANAT KÜTÜPHANESİ----- Ayfer Yıldız (Hayatı)

İstanbul`da doğdu. Lise öğreniminin ardından Caferağa Medresesi`nde Porselen Süsleme bölümünde 2 sene amatör olarak çalıştı. 1997 yılından itibaren Saim Erken`in önderliğinde Yeşilyurt Art Club Atölyesi`nde yağlı boya resim çalışmalarına başladı.

2000 yılında düzenlenen Uluslararası Naif Kadın Ressamlar Yarışmasında “İstanbul” isimli eseri ile birincilik ödülü aldı.

Birçok karma sergiye katılan Ayfer Yıldız halen çalışmalarına İstanbul, Florya`da bulunan atölyesinde ve Yeşilyurt Art Club’da devam etmektedir. 2006 yılından itibaren online sanat portalı olan www.lebriz.com ‘da eserlerini sergilemektedir.

Evli ve iki çocuk annesidir. Resimlerinde doğanın insanın içini ısıtan canlı renklerini kullanmayı sevmektedir. son dönemlerdeki çalışmalarında İstanbul manzaralarını yeniden üretiyor. bilindik sıradan manzaraların aksine, İstanbul’un gerçekliliği, tarihselliği ve şiirselliğini ortaya çıkarıyor. Böylelikler İstanbul’u farklı bakış açılarından yeniden üretiyor ve tablolara bakanlara onu yeniden sevdiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir