Kapat

Arşo Kasparyan (Hayatı)

Anasayfa
-----SANAT KÜTÜPHANESİ----- Arşo Kasparyan (Hayatı)

İlk orta ve lise öğrenimini sırasıyla Pappillon Fransız İlkokulu, Sakız Ağacı Katolik Ortaokulu ve Esayan Lise`sinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü, Türk Sanatı, Bizans ve Avrupa Sanatları Kürsüsünden mezun oldu. Aynı dönemlerde, Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver atölyesinde minyatür ve tezhip eğitimi gördü. Lisansını Topkapı Sarayı Kütüphanesinde minyatürlü yazmaları inceleyerek hazırladı. 122 no`lu yazmayı lisans tezi olarak inceledi. İngilizce, Fransızca ve Ermenice dillerini konuşan sanatçı, çalışmalarını özel atölyesinde resim ve heykel alanında sürdürmektedir.
2009 yılında Salzburg Sanat Akademisi’nde Judy Fox ile 2 aylık heykel Workshop’una katılmış olup başarı sertifikası almıştır.

Işık Üniversitesi’nde Eleştiri Kuramları üzerine master yapmaktadır. Meriç Hızal yönetiminde ‘Üç Boyutlu Biçimde Uçma Algısı’ adı altında tezini hazırlamaktadır.

Ayrıca 1990`dan beri çeşitli galeri ve sanat kurumlarında genel sanat tarihi, sanat felsefesi ve çağdaş sanat hakkında eğitim vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir