20 C
Bursa
Cumartesi, Temmuz 24, 2021

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali (26 Ekim-1 Kasım 2019)

En İyi FilmBozkır / Steppe (Ali Özel)
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel ÖdülüAşk, Büyü Vs. / Love, Spells and All That (Ümit Ünal) – Küçük Şeyler / La Belle Indifference (Kıvanç Sezer)
En İyi YönetmenAli Özel (Bozkır / Steppe)
En İyi Kadın OyuncuSelen Uçer (Aşk, Büyü vs. / Love, Spells and All That)
En İyi Erkek OyuncuAlican Yücesoy (Küçük Şeyler / La Belle Indifference) – Mücahit Koçak (Bozkır / Steppe)
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuAslı İnandık (Soluk / Breath)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuOzan Dağara, Hakan Emre Ünal (Bozkır / Steppe)
Cahide Sonku ÖdülüSelda Taşkın (Küçük Şeyler / La Belle Indifference, Kronoloji / Chronology)
Behlül Dal En İyi İlk Film ÖdülüAli Özel (Bozkır / Steppe)
En İyi SenaryoAli Özel (Bozkır / Steppe)
En İyi Görüntü YönetmeniÜmit Çakmaksoy (Bozkır / Steppe)
En İyi MüzikHüseyin Özel (Bozkır / Steppe)
En İyi KurguAli Özel, Mahmut Aran, Yakup İnanlı (Bozkır / Steppe)
En İyi Sanat YönetmeniMeral Efe Yurtseven, Yunus Emre Yurtseven (Kronoloji / Chronology)
Siyad ÖdülüAşk, Büyü Vs. / Love, Spells and All That (Ümit Ünal)
Film-Yön En İyi Yönetmen ÖdülüBozkır / Steppe (Ali Özel)
İzleyici ÖdülüBilmemek / Not Knowing (Leyla Yılmaz)

Jüri Üyeleri: Zeki Demirkubuz, Emre Erkmen, Latife Tekin, Mert Fırat, Şebnem Bozoklu
Siyad Jüri Üyeleri: Agah Özgüç, Banu Bozdemir, Bülent Vardar
Film-Yön Jürisi: Biket İlhan, Melik Saraçoğlu, Murat Düzgünoğlu

Onur Ödülü: Selma Güneri, Ahmet Mekin
Yıldırım Önal Anı Ödülü: Can Kolukısa

Ulusal Belgesel Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmKadınlar Ülkesi / Women’s Country (Şirin Bahar Demirel)
Jüri Özel ÖdülüAether (Ruken Tekeş)

Jüri Üyeleri: Nurdan Arca, Melis Behlil, Veton Nurkollari

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmAblam / My Sister (Burcu Aykar)
Jüri Özel ÖdülüAylin (Ozan Yoleri)

Jüri Üyeleri: Rezan Yeşilbaş, Tuğçe Altuğ, Wilhelm Faber

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmZaman Her Şeyi Siler / Aru Sendo No Hanashi / They Say Nothing Stays the Same (Joe Odagiri)
En İyi YönetmenReza Mirkarimi (Şirin’in Kalesi / Ghasr-e Shirin / Castle of Dreams)
En İyi Erkek OyuncuHamed Behdad (Şirin’in Kalesi / Ghasr-e Shirin / Castle of Dreams)
En İyi Kadın OyuncuRegina Casé (Üç Yaz / Três Verões / Three Summers)

Jüri Üyeleri: Johanna Ter Steege, Ewa Puszczynska, Jay Jeon, Rúnar Rúnarsson, Remi Burah

HABERLER
- Advertisement -spot_img
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz