Cuma, Temmuz 30, 2021

53. Antalya Altın Portakal Film Festivali (16-23 Ekim 2016)

En İyi FilmMavi Bisiklet / Blue Bicycle (Ümit Köreken, Nursen Çetin Köreken)
En İyi İlk FilmBabamın Kanatları / My Father’s Wings (Kıvanç Sezer)
En İyi YönetmenÜmit Köreken (Mavi Bisiklet / Blue Bicycle)
En İyi SenaryoMavi Bisiklet / Blue Bicycle (Ümit Köreken, Nursen Çetin Köreken)
En İyi Kadın OyuncuEcem Uzun (Tereddüt / Clair-Obscur)
En İyi Erkek OyuncuMenderes Samancılar (Babamın Kanatları / My Father’s Wings)
En İyi MüzikBabamın Kanatları / My Father’s Wings (Bajar)
En İyi Sanat YönetmeniDevrim Ömer Ünal (Rauf)
En İyi KurguAli Aga (Genç Pehlivanlar / Young Wrestlers)
En İyi Görüntü YönetmeniVedat Özdemir (Rauf)
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuKübra Kip (Babamın Kanatları / My Father’s Wings)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuHaji Gül Aser (Toz / Dust)
Behlül Dal Jüri Özel ÖdülüGenç Pehlivanlar / Young Wrestlers
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel ÖdülüFatih Rağbet, Ses Tasarımı ve Miks (Babamın Kanatları / My Father’s Wings)
Film-Yön En İyi Yönetmen ÖdülüTereddüt / Clair-Obscur (Yeşim Ustaoğlu)
İzleyici ÖdülüBabamın Kanatları / My Father’s Wings (Kıvanç Sezer)
Kısa Film Seçkisi İzleyici Ödülü7 Santimetre / 7 Centimeters (Metehan Şereflioğlu)
Belgesel Seçkisi İzleyici ÖdülüBen Ömer / I am Ömer (Mesut Gengeç)
Rengahenk Seçkisi İzleyici ÖdülüYağmurlarda Yıkansam / Wish To Wash With Rain (Ragıp Taranç, Gülten Taranç)
Antalya Film Destek FonuAy Dede / Road to the Moon (Abdurrahman Öner)

Jüri Üyeleri: Semih Kaplanoğlu, Mehmet Özgür, Harika Uygur, Orhan Topçuoğlu, Beste Bereket, Sydney Levine, Martha Otte
Film-Yön Jürisi: Çiğdem Sezgin, Osman Sınav, Özer Kızıltan
Antalya Film Destek Fonu Jürisi: Atalay Taşdiken, Diloy Gülün, Nisan Akman

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Emel Sayın, Harvey Keitel, Asghar Farhadi, Audrey Tautou, Feyzi Tuna, Yılmaz Gruda
Yıldırım Önal Anı Ödülü: Kenan Işık
Altın Portakal Emek Ödülü: Altan Karındaş, Toron Karacaoğlu

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmTereddüt / Clair-Obscur (Yeşim Ustaoğlu)
En İyi YönetmenYeşim Ustaoğlu (Tereddüt / Clair-Obscur)
En İyi SenaryoMarina Seresesky (Açık Kapı / La Puerta Abierta / The Open Door)
En İyi Kadın OyuncuEcem Uzun (Tereddüt / Clair-Obscur)
En İyi Erkek OyuncuTamer Nafar (48 Kavşağı / Junction 48)
En İyi Müzik48 Kavşağı / Junction 48
Uluslararası Jüri Mansiyon ÖdülüBaşkasının Evi / Skhvisi Sakhli / House Of Others (Russudan Glurjidze)
İzleyici ÖdülüAçık Kapı / La Puerta Abierta / The Open Door (Marina Seresesky)

Jüri Üyeleri: Hugh Hudson, Andie Macdowell, Mirsad Purivatra, Najwa Najjar, Nursel Köse, Rutger Hauer, Wash Westmoreland

HABERLER
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz