Salı, Ağustos 3, 2021

52. Antalya Altın Portakal Film Festivali (29 Kasım-6 Aralık 2015)

En İyi FilmSarmaşık / Ivy (Tolga Karaçelik) (Bilge Elif Turan, Tolga Karaçelik)
En İyi İlk FilmÇırak / The Apprentice (Emre Konuk) (Emre Konuk)
En İyi YönetmenTolga Karaçelik (Sarmaşık / Ivy)
En İyi SenaryoTolga Karaçelik (Sarmaşık / Ivy)
En İyi Görüntü YönetmeniAndreas Sinanos (Rüzgarın Hatıraları / Memories Of The Wind)
En İyi Kadın OyuncuNuray Yeşilaraz (Kalandar Soğuğu / Cold Of Kalandar)
En İyi Erkek OyuncuNadir Sarıbacak (Sarmaşık / Ivy)
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuÇiğdem Selışık (Çırak / The Apprentice)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuKaan Çakır (Muna)
En İyi MüzikFrançois Couturier (Rüzgarın Hatıraları / Memories Of The Wind)
Eleonore Fourniau (Kalandar Soğuğu / Cold Of Kalandar)
En İyi Sanat YönetmeniUykura Bayyurt (Takım:Mahalle Aşkına / The Team:For The Love Of Neighborhood)
En İyi KurguEmre Şahin (Takım:Mahalle Aşkına / The Team:For The Love Of Neighborhood)
Behlül Dal Jüri Özel ÖdülüYağız Can Konyalı (Takım:Mahalle Aşkına / The Team:For The Love Of Neighborhood)
Dr. Avni Tolunay Özel ÖdülüKalandar Soğuğu / Cold Of Kalandar (Mustafa Kara)
Film Yönetmenleri Derneği ÖdülüSelim Evci (Saklı / Secret)
İzleyici ÖdülüKümes / The Coop (Ufuk Bayraktar, Ali Adnan Özgür)
Antalya Film Destek FonuKar / Snow (Yapımcı, Yönetmen, Senarist:Emre Erdoğdu)
Kısa Film Seçkisi İzleyici ÖdülüZilan (Mehmet Mahsum Akyel)
Belgesel Film Seçkisi İzleyici ÖdülüZerk (İnan Erbil)

Jüri Üyeleri: Ömer Vargı, Şebnem Bozoklu, Naz Erayda, Mirsad Herovic, Şerif Sezer, Tarık Tufan, James Ulmer
Film-Yön Jürisi: Ferit Karaban, Hakkı Kurtuluş, Ömer Uğur
Antalya Film Destek Fonu Jürisi: Ezel Akay, Burak Göral, Engin Palabıyık

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Kayhan Yıldızoğlu, Ayşen Gruda, Erden Kıral
Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Kathleen Turner, Catherine Deneuve, Jeremy Irons, Vanessa Redgrave, Franco Nero
Yıldırım Önal Anı Ödülü: Tijen Par
Sinema Emek Ödülü: Sonay Kanat

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmTaşa Yazılmış Hatıralar / Bîranînen Li Ser Kevirî / Memories on Stone (Shawkat Amin Korki)
En İyi YönetmenHany Ebu Esed (İdol / Ya Tayr El Tayer / The Idol)
En İyi SenaryoAlexandra-Therese Keining (Kayıp Kızlar / Pojkarna / Girls Lost)
En İyi Kadın OyuncuAlba Rohrwacher (Yeminli Bakire / Vergine Giurata / Sworn Virgin)
En İyi Erkek OyuncuHaydar Şişman (Kalandar Soğuğu / Cold of Kalandar)
En İyi MüzikEleni Karaindrou, Irena Popoviç (Kuşatılmış / Enklava / Enclave)
Jüri Mansiyon ÖdülüDevrimciler / Pionery-Geroi / Pioneer Heroes (Natalya Kudryashova)
İzleyici ÖdülüRüzgarın Hatıraları / Memories Of The Wind (Özcan Alper)

Jüri Üyeleri: Fridrik Thor Fridriksson, Dianne Critenden, Nesrin Cavadzade, Dominique Derrudere, Carl Gottlieb, Anamaria Marinca, Christopher Simon

HABERLER
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz