24 C
Bursa
Salı, Temmuz 27, 2021

51. Antalya Altın Portakal Film Festivali (10-18 Ekim 2014)

En İyi FilmKuzu / The Lamb (Kutluğ Ataman) (Kutluğ Ataman, Fabian Gasmia, Henning Kamm)
En İyi İlk FilmAnnemin Şarkısı / Klama Dayika Min / Song Of My Mother (Erol Mintaş)
En İyi YönetmenOnur Ünlü (İtirazım Var / Let’s Sin)
En İyi SenaryoOnur Ünlü (İtirazım Var / Let’s Sin)
En İyi Görüntü YönetmeniVedat Özdemir (Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku / But Muzeyyen, That’s The Deepest Desire)
En İyi Kadın OyuncuNesrin Cavadzade (Kuzu / The Lamb)
En İyi Erkek OyuncuFeyyaz Duman (Annemin Şarkısı / Klama Dayika Min / Song Of My Mother)
Serkan Keskin (İtirazım Var / Let’s Sin)
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuNursel Köse (Kuzu / The Lamb)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuAziz Çapkurt (Annemin Şarkısı / Klama Dayika Min / Song Of My Mother)
En İyi MüzikBaşar Ünder (Annemin Şarkısı / Klama Dayika Min / Song Of My Mother)
En İyi Sanat YönetmeniOsman Özcan (Neden Tarkovski Olamıyorum? / Why Can’t I Be Tarkovsky?)
En İyi KurguYorgos Mavropsaridis (Sivas)
Behlül Dal Jüri Özel ÖdülüDoğan İzci (Sivas) – Mert Taştan – Sıra Lara Cantürk (Kuzu / The Lamb)
Dr. Avni Tolunay Özel ÖdülüOHA:Oflu Hocayı Aramak / OHA:In Search of Oflu Hodja (Levent Soyarslan, Zeynep Kesler)
Jüri Özel ÖdülüOHA:Oflu Hocayı Aramak / OHA:In Search of Oflu Hodja (Levent Soyarslan, Zeynep Kesler) – Sivas (Yasin Müjdeci, Kaan Müjdeci)
Siyad ÖdülüKuzu / The Lamb (Kutluğ Ataman)
Film-Yön En İyi Yönetmen ÖdülüÖmer Uğur (Guruldayan Kalpler / Rumbling Hearts)
İzleyici Ödülüİyi Biri / A Good Fellow (Ayhan Sonyürek)

Jüri Üyeleri: Yılmaz Erdoğan, Bülent Emin Yarar, Ebru Ceylan, Hayk Kirakosyan, İskender Pala, Meral Çetinkaya, Selim Atakan, Songül Öden
Siyad Jüri Üyeleri: Mehmet Açar, Sadi Çilingir, Deniz Yavuz
Film-Yön Jürisi: Ertem Göreç, Semir Aslanyürek, Yüksel Aksu

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Haldun Dormen, Nilüfer Aydan, Tarık Dursun Kakınç
Yıldırım Önal Anı Ödülü: Güler Ökten
Sinema Emek Ödülü: Ali Salim Yaşar

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmTest (Igor Tolstunov)
Siyad ÖdülüMahkeme / Court (Chaitanya Tamhane)
İzleyici ÖdülüBeyaz Tanrı / Fehér Isten / White God (Kornél Mundruczó)

Jüri Üyeleri: Jerry Schatzberg, Andreas Sinanos, Andrei Plakhov, Halit Ergenç, Krzysztof Gierat, Tilde Corsi
Siyad Jüri Üyeleri: Tuncer Çetinkaya, Burçak Evren

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması Ödülü

ÖdülKazanan
En İyi FilmBir Fincan Türk Kahvesi / A Cup Of Turkish Coffee (Dağhan Celayir, Nazlı Eda Noyan)

Jüri Üyeleri: Tevfik Başer, Özge Özpirinççi, M. Bilal Arık

HABERLER
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz