Perşembe, Ağustos 5, 2021

50. Antalya Altın Portakal Film Festivali (4-11 Ekim 2013)

En İyi FilmCennetten Kovulmak / A Fall From Heaven (Ferit Karahan) (FK Film / Ferit Karahan)
Kusursuzlar / The Impeccables (Ramin Matin) (Giyotin Film / Emine Yıldırım, Oğuz Kaynak)
En İyi İlk FilmMavi Dalga / The Blue Wave (Zeynep Dadak, Merve Kayan) (Zeynep Dadak, Yamaç Okur, Merve Kayan)
En İyi YönetmenRamin Matin (Kusursuzlar / The Impeccables)
EXPO 2016 Antalya En İyi SenaryoZeynep Dadak, Merve Kayan (Mavi Dalga / The Blue Wave)
BAKA En İyi Görüntü YönetmeniFeza Çaldıran (Meryem)
En İyi Kadın OyuncuZeynep Çamcı (Meryem)
En İyi Erkek OyuncuHakan Yufkacıgil (Uzun Yol / Little Happiness)
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuGülistan Acet (Cennetten Kovulmak / The Fall From Heaven)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuAhmet Özarslan (Uzun Yol / Little Happiness)
BAKA En iyi Müzik ÖdülüYouki Yamamoto (Meryem)
En İyi Sanat YönetmeniSelda Çiçek, Sırma Bradley (Kutsal Bir Gün / A Holy Day)
En İyi KurguÇiçek Kahraman (Mavi Dalga / The Blue Wave )
Behlül Dal Jüri Özel ÖdülüMavi Ring / The Blue Van (Ömer Levendoğlu)
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel ÖdülüMeryem (At Yapım / Atalay Taşdiken)
Siyad ÖdülüKutsal Bir Gün / A Holy Day (Serdar Temizkan)
Film Yönetmenleri Derneği ÖdülüRamin Matin (Kusursuzlar / The Impeccables)

Jüri Üyeleri: Türkan Şoray, Ümit Ünal, Reis Çelik, Şükrü Avşar, Mahir Günşiray, Burçak Evren, Prof. Dr. Feride Çiçekoğlu, Aslı Öymen, Rahman Altın, Zekeriya Kurtuluş
Siyad Jüri Üyeleri: Atilla Dorsay, Engin Ayça, Ali Ulvi Uyanık
Film-Yön Jürisi: Handan İpekçi, Mehmet Eryılmaz, Oğuzhan Tercan

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Film Ödülü36 (Nawapol Thamrongrattanarit) (Pop Pictures / Nawapol Thamrongrattanarit)
Siyad ÖdülüTuhaf Kedicik / Das merkwürdige Kätzchen / The Strange Little Cat (Ramon Zürcher)
Gençlik Jürisi ÖdülüTuhaf Kedicik / Das merkwürdige Kätzchen / The Strange Little Cat (Ramon Zürcher)
Antalya Kent Konseyi Özel ÖdülüMeryem (Atalay Taşdiken)

Jüri Üyeleri: Yeşim Ustaoğlu, György Palfi, Titus Kreyenberg, Leila Hatemi, Zeynep Santiroğlu Sutherland
Siyad Üyeleri: Burak Göral, Murat Erşahin, Fırat Sayıcı

Ulusal Belgesel Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi BelgeselTek Başına Dans / Alleine Tanzen / Dancing Alone (Biene Pilavcı)
Fecira / Fecîra (Piran Baydemir)
Jüri Özel ÖdülüHay Way Zaman:Dersim’in Kayıp Kızları / Two Locks of Hair:The Missing Girls of Dersim (Nezahat Gündoğan)
BAKA En İyi İlk Belgesel ÖdülüMustafa’nın Yaşam Zinciri / The Life Chain of Mustafa (Doğu Akıncı)

Jüri Üyeleri: Nebil Özgentürk, Prof. Dr. Nazmi Ulutak, Şehbal Şenyurt Arınlı, Necati Sönmez, Thomas Frickel

Ulusal Kısa Film Yarışması

ÖdülKazanan
BAKA En İyi Kısa Film ÖdülüKarpuz Cenneti / Watermelon Lands (Gülisatan Acet)
Patika / Country Road (Onur Yağız)
Jüri Özel ÖdülüTornistan / Backward Run (Ayçe Kartal)

Jüri Üyeleri: Erdem Tepegöz, Serdar Kökçeoğlu, Rezan Yeşilbaş, Esra Akkaya, Yrd. Doç. Dr. Zehra Yiğit

popüler kategoriler
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz