17 C
Bursa
Cumartesi, Temmuz 24, 2021

49. Antalya Altın Portakal Film Festivali (6-12 Ekim 2012)

En İyi FilmGüzelliğin On Par’ Etmez / Deine Schönheit ist nichts wert / Your Beauty Is Worth Nothing (Hüseyin Tabak) (Marangoz Film / Hüseyin Tabak)
En İyi İlk FilmZerre / Particle (Erdem Tepegöz) (Kule Film / Kağan Daldal)
En İyi YönetmenErdem Tepegöz (Zerre / Particle)
En İyi SenaryoHüseyin Tabak (Güzelliğin On Par’ Etmez / Deine Schönheit ist nichts wert / Your Beauty Is Worth Nothing)
En İyi Görüntü YönetmeniFlorent Herry (Pazarları Hiç Sevmem / I Don’t Like Sundays at All)
En İyi Kadın OyuncuAnna Andrusenko (Elvada Katya)
En İyi Erkek OyuncuAbdülkadir Tuncer (Güzelliğin On Par’ Etmez / Deine Schönheit ist nichts wert / Your Beauty Is Worth Nothing)
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuLale Yavaş (Güzelliğin On Par’ Etmez / Deine Schönheit ist nichts wert / Your Beauty Is Worth Nothing)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuTansu Biçer (Küf / Mold)
En İyi MüzikTamer Çıray (Elvada Katya / Goodbye Katya)
En İyi Sanat YönetmeniTora Aghabayova (Zerre / Particle)
En İyi KurguChristoph Loidi (Güzelliğin On Par’ Etmez / Deine Schönheit ist nichts wert / Your Beauty Is Worth Nothing)
Behlül Dal Jüri Özel ÖdülüYüşa Durak (Güzelliğin On Par’ Etmez / Deine Schönheit ist nichts wert / Your Beauty Is Worth Nothing)
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel ÖdülüNimet İnkaya – Gila Benezra (Küf /Mold)
Jüri Özel ÖdülüToprağın Çocukları / Sons of Soil (Ali Adnan Özgür)
Toplumsal Vicdan ÖdülüMenekşeden Önce (Soner Yalçın)
Siyad ÖdülüZerre / Particle (Kağan Daldal)

Jüri Üyeleri: Hülya Avşar, Ayşegül Aldinç, Barbara Boyle, Barış Pirhasan, Erdil Yaşaroğlu, Prof. Dr. Gülseren Güçhan, Levent Kazak, Mine Kırıkkanat, Pelinsu Pir, Selçuk Yöntem, Sümer Tilmaç, Tunca Arslan, Uğur İçbak
Siyad Jüri Üyeleri: Erkan Aktuğ, Gözde Onaran, Rasih Yılmaz

Yaşam Boyu Başarı Ödülleri: Duygu Sağıroğlu, Salih Güney, İlyas Salman, Meral Zeren, Güler Ökten, Necip Sarıcı
Yıldırım Önal Anı Ödülü: Işık Yenersu
Sinema Emek Ödülü: Erol Batıbeki
Sanatta Sosyal Sorumluluk Ödülü: Türkan Şoray

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmAglaya / Aglaja (Krisztina Deák)
Jüri Özel ÖdülüGülümse / Gaigimet / Keep Smiling (Rusudan Chkonia)
Film Performans ÖdülüMarian Dziedziel (Süpermarket / Supermarket)
Siyad ÖdülüAglaya / Aglaja (Krisztina Deak)
Antalya Kent Konseyi Seyirci ÖdülüElveda Katya / Goodbye Katya (Ahmet Sönmez)
Gençlik Jürisi ÖdülüGülümse / Gaigimet / Keep Smiling (Rusudan Chkonia)

Jüri Üyeleri: István Szabó, Claudie Ossard, Jacques van Heijningen, Belçim Bilgin, Cem Özer, Barbara Hollender
Siyad Jüri Üyeleri: Sevin Okyay, Ceylan Özgün Özçelik, Okan Arpaç

Ulusal Belgesel Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi BelgeselSiirt’in Sırrı / Know My Name (İnan Temelkuran, Krısten Stevens)
En İyi İlk Belgesel ÖdülüBen, Sen, O… / I, You, Her… (Zeynep Oral)
Jüri Özel ÖdülüYuva / Home (Ebubekir Çetinkaya)

Jüri Üyeleri: Nezahat Gündoğan, Kemal Öner, Nalan Sakızlı, Yrd. Doç. Dr. Perihan Taş Öz, Ali Ulvi Uyanık

Ulusal Kısa Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Kısa FilmSessiz / Be Deng / Silent (Rezan Yeşilbaş)
Jüri Özel ÖdülüBuhar / Vanished Into Blue (Abdurrahman Öner)

Jüri Üyeleri: Erol Mintaş, Can Evrenol, Özay Fecht, Fırat Yücel, Selin Sevinç

HABERLER
- Advertisement -spot_img
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz