17 C
Bursa
Cumartesi, Temmuz 24, 2021

48. Antalya Altın Portakal Film Festivali (8-14 Ekim 2011)

En İyi FilmGüzel Günler Göreceğiz / We Will See Good Days (Hasan Tolga Pulat)
Jüri Özel ÖdülüNar / Pomegranate (Ümit Ünal) (Artı Film, Türker Korkmaz)
En İyi İlk FilmZenne / Zenne Dancer (Mehmet Binay, M.Caner Alper) (Cam Film, Mehmet Binay, M.Caner Alper)
En İyi YönetmenÇiğdem Vitrinel (Geriye Kalan / What Remains)
En İyi SenaryoEmre Kavuk (Güzel Günler Göreceğiz / We Will See Good Days)
En İyi Görüntü YönetmeniKenan Korkmaz (Lüks Otel / Luxury Hotel) – Norayr Kasper (Zenne / Zenne Dancer)
En İyi Kadın OyuncuDevin Özgür Çınar (Geriye Kalan / What Remains)
En İyi Erkek OyuncuErdal Beşikçioğlu (Behzat Ç:Seni Kalbime Gömdüm / Behzat Ç. I Buried You in My Heart)
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuNesrin Cevadzade (Güzel Günler Göreceğiz / We Will See Good Days) – Tilbe Saran (Zenne / Zenne Dancer)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuErkan Avcı (Zenne / Zenne Dancer)
En İyi MüzikFrank Schreiber (Yürüyüş / Meş / Walking) – Hemin Derya (Yürüyüş / Meş / Walking)
En İyi Sanat YönetmeniGıyasettin Şehir (Yürüyüş / Meş / Walking)
En İyi KurguHasan Kalender (Güzel Günler Göreceğiz / We Will See Good Days)
Behlül Dal Jüri Özel ÖdülüLüks Otel / Luxury Hotel (Kenan Korkmaz)
Yürüyüş / Meş / Walking (Abdülselam Kılgı)
Can (Raşit Çelikezer)
Fedakâr / Self Sacrificing (Hüseyin Eleman)
Öngörüye Ağıt / Lament For Foresight (Savaş Baykal)
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel ÖdülüCanavarlar Sofrası / The Monsters’ Dinner (Oğuz Kaynak)
Siyad ÖdülüZenne / Zenne Dancer (Mehmet Binay, M.Caner Alper)

Jüri Üyeleri: Müjde Ar, Handan İpekçi, Bergüzar Korel, Ayşe Kulin, Yaşar Seyman, Annie Geelmuyden Pertan, Şevval Sam, Melis Behlil, Serpil Kırel, Çiğdem Anad
Siyad Jüri Üyeleri: Janet Barış, Müge Turan, Senem Erdine (Ulusal Yarışma)

Yaşam Boyu Başarı Ödülleri: Mehmet Dinler, Tuncel Kurtiz, Perran Kutman, Halit Akçatepe, Engin Çağlar
Yıldırım Önal Anı Ödülü: Suna Selen
Sinema Emek Ödülü: Selahattin Geçgel
Sanatta Sosyal Sorumluluk Ödülü: Rutkay Aziz

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmSınırda / Sur la Planche / On The Edge (Leila Kilani)
Jüri Özel ÖdülüAlmanya’ya Hoş Geldiniz / Almanya:Welcome Germany (Yasemin Samdereli)
Siyad ÖdülüGüle Güle / Be Omid E Didar / Good Bye (Mohammad Rasoulof)
Antalya Kent Konseyi Seyirci ÖdülüCan (Raşit Çelikezer)
Gençlik Jürisi ÖdülüGüle Güle / Be Omid E Didar / Good Bye (Mohammad Rasoulof)

Jüri Üyeleri: Marleen Gorris, Yrd. Doç. Dr. Aslı Selçuk, Biket İlhan, Niki Karimi, Tamara Tatishvili
Siyad Jüri Üyeleri: Selin Gürel, Zeynep Tül Akbal Süalp

Ulusal Belgesel Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi BelgeselBedensiz Ruhlar / Bodies Without Soul (Sabite Kaya)
En İyi İlk Belgesel ÖdülüArabeks / Arabeks From Street Sound to Massculture (Gökhan Bulut, Cem Kaya)
Kadim / Venerable (Okan Avcı)
Jüri Özel ÖdülüOğlunuz Erdal / Your Son Erdal (Tunç Erenkuş)
Geçmiş Mazi Olmadı / The Past Is Not in the Past (Mehmet Özgür Candan)

Jüri Üyeleri: Aysim Türkmen, Yrd. Doç. Dr. Meltem Ünal Erzen, Nur Dolay, Serap Aksoy, Yeşim Tabak

Ulusal Kısa Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Kısa FilmDua / Prayer (Tuna Balkan)
Jüri Özel Ödülüİnfantil Amnezi / Infantile Amnesia (Can Mengilibörü)
Kırmızı Alarm / Red Alert (Emre Akay)

Jüri Üyeleri: Begüm Kütük, Elif Ergezen, Natali Yeres, Senem Aytaç, Türkan Derya

HABERLER
- Advertisement -spot_img
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz