Salı, Ağustos 3, 2021

46. Antalya Altın Portakal Film Festivali (10-17 Ekim 2009)

En İyi FilmBornova Bornova (İnan Temelkuran) (Temelkuran Film, İnan Temelkuran)
Kosmos / Cosmos (Reha Erdem) (Atlantik Film, Reha Erdem)
En İyi İlk Filmİki Dil Bir Bavul / On the Way to School (Orhan Eskiköy, Özgür Doğan) (Bulut Film, Yamaç Okur)
En İyi YönetmenReha Erdem (Kosmos / Cosmos)
En İyi SenaryoOnur Ünlü (Beş Şehir / Five Cities)
En İyi Görüntü YönetmeniFlorent Herry (Kosmos / Cosmos)
En İyi Kadın OyuncuNergis Öztürk (Kıskanmak / Envy)
En İyi Erkek OyuncuÖner Erkan (Bornova Bornova)
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuDamla Sönmez (Bornova Bornova)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuVolga Sorgu (Kara Köpekler Havlarken / Black Dogs Barking)
En İyi MüzikMehmet Erdem – Özgür Akgül (Deli Deli Olma / Piano Girl)
En İyi Sanat YönetmeniZeynep Koloğlu (Usta / The Master)
En İyi KurguErkan Tekemen (Bornova Bornova)
Behlül Dal Jüri Özel ÖdülüBahadır Karataş (Usta / The Master)
Evrim Alataş (Min Dît / Ben Gördüm / Before My Eyes)
Tansu Biçer (Beş Şehir / Five Cities)
Emre Şahin (40)
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel ÖdülüKosmos (Ses Tasarımı)
Siyad ÖdülüBornova Bornova (Temelkuran Film, İnan Temelkuran)

Jüri Üyeleri: Erden Kıral, İzzet Günay, Nurgül Yeşilçay, Mustafa Altıoklar, Yavuz Bingöl, Ömür Gedik, Sırrı Süreyya Önder, Mustafa Ziya Ülkenciler, Zeynep Oral
Siyad Jüri Üyeleri: Ege Görgün, Ayla Kanbur, Kerem Sanatel

Yaşam Boyu Onur Ödülleri: Sevda Ferdağ, Vedat Türkali, Ülkü Erakalın, Yalçın Tura, Bob Rafelson, Bille August
Yıldırım Önal Anı Ödülü: Erol Günaydın
Sinema Emek Ödülü: Halil Dede

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmKağıttan Asker / Bumazhnyy Soldat / Paper Soldier (Aleksey German Jr) (Sergey Shumakov, Artyom Vasilev)
Sınır / Sahman / Border (Harutyun Khachatryan)
En İyi YönetmenGeorge Ovashvili (Öteki Yaka / Gagma Napiri / The Other Bank)
En İyi Erkek OyuncuTedo Bekhauri (Öteki Yaka / Gagma Napiri / The Other Bank)
En İyi Kadın OyuncuHilda Peter (Katalin Varga)
Netpac Jürisi En İyi FilmKan Arzusu / Bakjwi / Thirst (Soo-hyun Ahn)
Siyad ÖdülüÖteki Yaka / Gagma Napiri / The Other Bank (George Ovashvili)
Kent Konseyi Seyirci ÖdülüBaşka Dilde Aşk / Love in Another Language (İlksen Başarır)

Jüri Üyeleri: Krzysztof Zanussi, Karoly Makk, Stephen Ashton, Canan Gerede, Pelin Batu
Netpac Jüri Üyeleri: Ed Lejano, Na Renhua, Yeşim Tabak
Siyad Jüri Üyeleri: Seray Genç, Burak Göral, Deniz Yavuz

Ulusal Belgesel Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Belgesel FilmZiyaretçiler / The Visitors (Melis Birder) – 5 Nolu Cezaevi / Prison No. 5 (Çayan Demirel)
En İyi İlk Belgesel Film100 Bin Kişiydiler / They Were 100 Thousand (Metin Kaya) – Ben ve Nuri Bala / Me and Nuri Bala (Melisa Önel)

Jüri Üyeleri: Enis Rıza Sakızlı, Prof. Dr. Cemal Kafadar, Nurdan Arca, Kemal Öner, Haşmet Topaloğlu

Ulusal Kısa Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Kısa FilmKısır Döngü / Vicious Circle (Aksel Zeydan Göz)
Dijital Film Akademisi ÖdülüGeri Dönüşüm Günlüğü / Recycle Diary (Efe Conker)
Tamirci Çırağı / Repairman Apprentice (Akın Andırın)
Köy / The Village (Mustafa Dok)

Jüri Üyeleri: Özcan Alper, Hilmi Etikan, Mehmet Açar, Aslı Selçuk, Tülin Özen

HABERLER
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz