24 C
Bursa
Salı, Temmuz 27, 2021

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali (10-19 Ekim 2008)

En İyi FilmPazar:Bir Ticaret Masalı / The Market:A Tale of Trade (Ben Hopkins) (Pi Film, Ben Hopkins)
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel ÖdülüNokta / Dot (Derviş Zaim) (Maraton Film, Baran Seyhan)
Behlül Dal Genç Yetenek ÖdülüAydın Bulut (Başka Semtin Çocukları / Children of the Other Side)
En İyi YönetmenDerviş Zaim (Nokta / Dot)
En İyi SenaryoBen Hopkins (Pazar – Bir Ticaret Masalı / The Market – A Tale of Trade)
En İyi Görüntü YönetmeniZekeriya Kurtuluş (Vicdan / Conscience)
En İyi Kadın OyuncuNurgül Yeşilçay (Vicdan / Conscience)
En İyi Erkek OyuncuTayanç Ayaydın (Pazar – Bir Ticaret Masalı / The Market – A Tale of Trade )
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuÖvül Avkıran (Pandora’nın Kutusu / Pandora’s Box)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuVolga Sorgu Tekinoğlu (Gitmek / My Marlon and Brando – Başka Semtin Çocukları / Children of the Other Side)
En İyi MüzikMazlum Çimen (Nokta / Dot)
En İyi KurguMustafa Preşeva (Vicdan / Conscience)
En İyi Sanat YönetmeniTürker İşçi (Başka Semtin Çocukları / Children of the Other Side)
En İyi Ses Tasarımı ve MiksajKostasvi Variopiotis (Nokta / Dot)
En İyi Özel EfektBurak Balkan (Üç Maymun / Three Mokeys)
En İyi LaboratuarFono Film Stüdyosu (Gökten üç Elma Düştü / Three Apples Fell from the Sky – Vicdan / Conscience)
En İyi Kostüm TasarımıZeynep Sırlıkaya (Pazar:Bir Ticaret Masalı / The Market:A Tale of Trade)
En İyi Makyaj ve Saç TasarımıVesey Üsten (Vicdan / Conscience)
Siyad ÖdülüReha Erdem (Hayat Var / My Only Sunshine)

Jüri Üyeleri: Tuncel Kurtiz, Ali Akdeniz, Serdar Akar, Ayda Aksel, Fadik Sevin Atasoy, Ömer Faruk Sorak, Sevin Okyay, Çetin Tunca, Güven Kıraç

Ulusal Belgesel Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Belgesel FilmAdakale Sözlerim Çoktur / Adakale Stories (İsmet Arasan)
Jüri Özel ÖdülüNefes / Breath (Cüneyt Birol)

Jüri Üyeleri: Güneş Karabuda, Demet Evgar, Oğuz Makal, Hasan Özgen, Tayfun Talipoğlu

Yaşam Boyu Onur Ödülü: Yılmaz Atadeniz
Yıldırım Önal Anı Ödülü: Müşfik Kenter
Sinema Emek Ödülü: Aydın Mesut Yurteri
Altın Portakal Nişanı: Filiz Akın
Sinemada Başarı Ödülü: Hülya Avşar

Ulusal Kısa Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Kısa FilmGemeinschaft (Özlem Akın)

Jüri Üyeleri: Selim Demirdelen, Zafer Algöz, Ulaş İnaç, Leyla Özalp, Özge Özberk

Senaryo Geliştirme Fonu Ödülü: El Yazısı / One Day or Another (Ali Vatansever)
Senaryo Geliştirme Fonu Jürisi: Elif Dağdeviren, Kenan Işık, Tevfik Başer

4. Uluslararası Avrasya Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmKhamsa (Karim Dridi)
En İyi YönetmenBitmeyen Yürüyüş / Aruitemo Aruitemo / Still Walking (Hirokazu Koreeda)
Eleştirmenler ÖdülüNokta / Dot (Derviş Zaim)
Netpac Jürisi ÖdülüSonbahar / Autumn (Özcan Alper)
Siyad ÖdülüÜç Maymun / Three Monkeys (Nuri Bilge Ceylan)

Jüri Üyeleri: Paul Verhoeven, Berkun Oya, Joan Chen, Majid Majidi, Jurgen Prochnow, Cameron Bailey, Zbigniew Preisner
Netpac Jüri Üyeleri: Asif Rustamov, Raman Chawla, Tuna Erdem
Eleştirmenler Ödülü Jüri Üyeleri: Ralf Schenk, Umberto Rossi, Eipides Dimitris, Engin Ertan, Aslı Selçuk, Burcu Aykar Şirin, Ceylan Özçelik
Siyad Jüri Üyeleri: Ayça Çiftçi, Kutluhan Kutlu, Melis Behlil

HABERLER
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz