24 C
Bursa
Salı, Temmuz 27, 2021

44. Antalya Altın Portakal Film Festivali (19-28 Ekim 2007)

En İyi FilmYumurta / Egg (Semih Kaplanoğlu) (Kaplan Film, Semih Kaplanoğlu)
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel ÖdülüYaşamın Kıyısında / On the Other Side (Fatih Akın) (Klaus Maeck, Andreas Thiel)
En İyi YönetmenFatih Akın (Yaşamın Kıyısında / On the Other Side)
En İyi SenaryoSemih Kaplanoğlu – Orçun Köksal (Yumurta / Egg)
En İyi Görüntü YönetmeniÖzgür Eken (Yumurta / Egg)
En İyi Kadın OyuncuÖzgü Namal (Mutluluk / Bliss)
En İyi Erkek OyuncuMurat Han (Mutluluk / Bliss)
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuNursel Köse (Yaşamın Kıyısında / On the Other Side)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuTuncel Kurtiz (Yaşamın Kıyısında / On the Other Side)
Behlül Dal Jüri Özel ÖdülüSaadet Işıl Aksoy (Yumurta / Egg)
En İyi MüzikZülfü Livaneli (Mutluluk / Bliss)
En İyi Sanat YönetmeniNaz Erayda (Yumurta Egg)
En İyi Kostüm TasarımıNaz Erayda (Yumurta / Egg)
En İyi KurguAndrew Bird (Yaşamın Kıyısında / On the Other Side)
En İyi LaboratuarŞafak Film Stüdyosu (Sis ve Gece / Fog and Night)
En İyi Makyaj Ve Saçİbrahim Karakız – Fatma Kardeş (Mutluluk / Bliss)
En İyi Özel EfektSeçilmedi.
En İyi Ses Tasarımı Ve MiksajOrçun Kozluca (Mutluluk / Bliss)

Jüri Üyeleri: Genco Erkal, Cem Yılmaz, Emrah Yücel, Hale Soygazi, Mahinur Ergun, Mehmet Açar, Nida Karabol Akdeniz, Uğur İçbak, Zeki Demirkubuz

Yaşam Boyu Onur Ödülleri: Yavuz Turgul, Halil Ergün
Yıldırım Önal Anı Ödülü: Macide Tanır
Sinema Emek Ödülü: Turgut İnangiray
Altın Portakal Nişanı: Hülya Koçyiğit

Ulusal Belgesel Film Yarışması
Jüri bu yıl ödül vermeme kararı almıştır.
Jüri Üyeleri: Ertuğrul Karslıoğlu, Canan Evcimen Obay, Coşkun Aral, Ludmila Cvikova, Tuba Akyol.

Ulusal Kısa Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Kısa FilmHoşgeldin Bebek / Welcome to Baby (Serhat Koca)

Jüri Üyeleri: Semir Aslanyürek, Balçiçek Pamir, Cansel Elçin, Danny Lennon, Ebru Ceylan

Senaryo Geliştirme Fonu Ödülü: Gözlerinde 50 Sebep (Senarist:Cem Akaş)
Senaryo Geliştirme Fonu Jürisi: Mehmet N. Karaca, Tevfik Başer, Yekta Kopan, Zafer Algöz

3. Uluslararası Avrasya Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmBandonun Ziyareti / Bikur Ha-Tizmoret / The Band’s Visit (Eran Kolirin)
En İyi YönetmenAbdellatif Kechiche (Buğdayın Sırrı / La Graine et le Mulet / Grain and Mullet)

Jüri Üyeleri: Jafar Panahi, Andre Sigle, John Landis, Lale Mansur, Martha Coolidge, Qin Hailu, Shohreh Aghdashloo

ÖdülKazanan
Eleştirmenler ÖdülüBombalar Altında / Sous Les Bombes / Under the Bombs (Philippe Aractingi)
Avrasya Jüri Özel ÖdülüSiz, Yaşayanlar / Du Levande / You, the Living (Roy Andersson)
Netpac Jürisi ÖdülüBombalar Altında / Sous Les Bombes / Under the Bombs (Philippe Aractingi)
Yumurta / Egg (Semih Kaplanoğlu)

Eleştirmenler Ödülü Jüri Üyeleri: Bojidar Manov, Burak Göral, Daniela Sannwald, Fırat Yücel, Murat Özer, Neel Chaudhuri, Yeşim Tabak
Netpac Jüri Üyeleri: Atilla Dorsay, Hassouna Mansouri, Houshang Golmakani

HABERLER
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz