Perşembe, Ağustos 5, 2021

43. Antalya Altın Portakal Film Festivali (16-23 Eylül 2006)

En İyi FilmKader / Destiny (Zeki Demirkubuz) (Mavi Film, Zeki Demirkubuz)
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel ÖdülüTakva / Takva:A Man’s Fear of God (Özer Kızıltan) (Yeni Sinemacılar, Sevil Demirci)
En İyi YönetmenNuri Bilge Ceylan (İklimler / Climates)
En İyi SenaryoÖnder Çakar (Takva / Takva:A Man’s Fear of God)
En İyi Görüntü YönetmeniSoykut Turan (Takva / Takva:A Man’s Fear of God)
En İyi Kadın OyuncuSibel Kekilli (Eve Dönüş / Home Coming)
En İyi Erkek OyuncuErkan Can (Takva / Takva:A Man’s Fear of God)
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuNazan Kesal (İklimler / Climates)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuCivan Canova (Eve Dönüş / Home Coming)
Behlül Dal Jüri Özel ÖdülüUfuk Bayraktar (Kader / Destiny)
En İyi MüzikGökçe Akçelik (Takva / Takva:A Man’s Fear of God)
En İyi Sanat YönetmeniErol Taşdan (Takva / Takva:A Man’s Fear of God)
En İyi KurguAyhan Ergürsel (İklimler / Climates)
En İyi LaboratuarSinefekt Stüdyosu (Takva / Takva:A Man’s Fear of God- İklimler)
En İyi Makyaj Ve SaçNimet İnkaya (Takva / Takva:A Man’s Fear of God)
En İyi Özel EfektUğur Erbaş (Cenneti Beklerken / Waiting for Heaven)
En İyi Kostüm TasarımıAyten Şenyurt (Takva / Takva:A Man’s Fear of God)
En İyi Ses Tasarımı Ve Miksajİsmail Karadaş (İklimler / Climates)

Jüri Üyeleri: Şerif Gören, Demet Akbağ, Reha Erdem, Paul Grandsard, Ara Güler, Fatih Özgüven, Giovanni Scognamillo, Mine Vargı, Serra Yılmaz

Yaşam Boyu Onur Ödülleri: Aytaç Arman, Yusuf Sezgin
Yıldırım Önal Anı Ödülü: Kartal Tibet
Sinema Emek Ödülü: Recep Biçer

Ulusal Belgesel Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Belgesel FilmHousekeeper / Gündelikçi (Emel Çelebi)
Jüri Özel ÖdülüÖmer Eve Gel / Ömer Come Home (Serkan Şavk, Barış Şahin, Onur Cihan)

Jüri Üyeleri: Bilgin Adalı, Mete Çubukçu, Maria De La Rosa, Yelda Reynaud, Ece Temelkuran

Ulusal Kısa Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Kısa FilmBir Damla Su / A Drop of Water (Deniz Gamze Ergüven)
Jüri Özel ÖdülüPoyraz / Boreas (Belma Baş)

Jüri Üyeleri: Ozan Açıktan, Füsun Demirel, Uğur İçbak, Özgü Namal, Vera Neubauer

2. Uluslararası Avrasya Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmKağıt Mavi Olacak / Hîrtia va fi albastrã / The Paper Will Be Blue (Radu Muntean)
En İyi YönetmenGyörgy Palfi (Taxidermia)
Eleştirmenler Ödülü12:08 Bükreş’in Doğusu / A Fost Sau n-a Fost? / 12:08 East of Bucharest (Corneliu Porumboiu)

Jüri Üyeleri: Beki Probst, Barbara Bouchet, James Cromwell, Samira Makhmalbaf, Mehmet Aslantuğ, Wieland Speck, Padric Delaney.

popüler kategoriler
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz