24 C
Bursa
Salı, Temmuz 27, 2021

42. Antalya Altın Portakal Film Festivali (24 Eylül-1 Ekim 2005)

En İyi FilmTürev / Derivative (Ulaş İnaç)
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülüİki Genç Kız / Two Little Girls (Kutluğ Ataman)
Behlül Dal Jüri Özel ÖdülüKorkuyorum Anne / Mommy, I’m Scared (Reha Erdem) (Atlantik Film, Reha Erdem)
En İyi YönetmenKutluğ Ataman (İki Genç Kız / Two Little Girls)
En İyi SenaryoNilüfer Güngörmüş – Reha Erdem (Korkuyorum Anne / Mommy, I’m Scared)
En İyi Görüntü YönetmeniEmre Erkmen (İki Genç Kız / Two Little Girls)
En İyi Kadın OyuncuBeste Bereket (Türev / Derivative) – Vildan Atasever (İki Genç Kız / Two Little Girls)
En İyi Erkek OyuncuŞener Şen (Gönül Yarası / Lovelorn)
En İyi Yardımcı Kadın OyuncuFadik Sevin Atasoy (O Şimdi Mahkum)
En İyi Yardımcı Erkek OyuncuTimuçin Esen (Gönül Yarası / Lovelorn)
En İyi MüzikTamer Çıray (Gönül Yarası / Lovelorn)
En İyi Sanat YönetmeniMehtap Ün Kanıbelli ( Korkuyorum Anne / Mommy, I’m Scared)
En İyi KurguNathalie Le Guay (Korkuyorum Anne / Mommy, I’m Scared)
En İyi LaboratuarFono Film Stüdyosu (O Şimdi Mahkum / In the Jail Now)
En İyi Makyaj Ve Saç ÖdülüFatma Kardeş Şengül – Ümit Talip Bulut (O Şimdi Mahkum / In the Jail Now)
En İyi Özel Efekt ÖdülüMurat Şengül – Ömer Boduroğlu (O Şimdi Mahkum / In the Jail Now)
En İyi Kostüm TasarımıAyşe Pirinççioğlu (Korkuyorum Anne / Mommy, I’m Scared)
En İyi Ses Tasarımı Ve MiksajErol Adilce (İki Genç Kız / Two Little Girls)

Jüri Üyeleri: Ferzan Özpetek, Nuri Bilge Ceylan, Hülya Koçyiğit, Aytaç Arman, Kenan Işık, Feride Çiçekoğlu, Yılmaz Erdoğan, Zuhal Olcay, Tuna Erdem

Yaşam Boyu Onur Ödülleri: Seyfi Havaeri, Efgan Efekan, Nebahat Çehre
Yıldırım Önal Anı Ödülü: Tuncer Necmioğlu

Ulusal Belgesel Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Belgesel FilmAğustos Karıncası / CicadAnt (Bingöl Elmas)
Jüri Özel ÖdülüOnuncu Gezegen:Bağdat’ta Tek Başına / The Tenth Planet A Single Life in Baghdad (Melis Birder)

Jüri Üyeleri: Can Dündar, Hasan Özgen, Şehbal Şenyurt, Zeynep Özbatur, Ludmila Cvikova

Ulusal Kısa Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi Kısa FilmToz / Dust (H. Fatih Kızılgök)
Jüri Özel ÖdülüThe Earthquake / Zilzal (Mehmet Bahadır Er)

Jüri Üyeleri: Ümit Ünal, Yelda Reynauld, Zeynep Tül Akbal, Eric Ledune, Igor Strembitsky

1. Uluslararası Avrasya Uzun Metraj Film Yarışması

ÖdülKazanan
En İyi FilmŞangay Düşleri / Qing Hong / Shangai Dreams (Wang Xiaoshuai)
En İyi YönetmenIlya Khrzhanovsky (Dört / 4 / Four)

Jüri Üyeleri: John Irvin, Michael Madsen, Aruna Vasudev, Max Tessier, Karen Yedaya, Dariush Mehruji, Meltem Cumbul

HABERLER
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz