Cumartesi, Ekim 16, 2021

4. Kilyos Çevre ve Sanat Günleri (18-19 Eylül 2021)

Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği Kilyos Çevre ve Sanat Günleri’nin bu yıl 4’üncüsü düzenleniyor.

18-19 Eylül’de Kilyos’ta yapılacak etkinlikte kumda sanat heykelleri, mikrokredi kermesi, Kilyoslu yazarların imza günü, Sarıyer temalı ödüllü fotoğrafların sergisi ve nesli tükenmekte olan kum zambakların ziyareti de yapılacak.

Tüm bu etkinliklerin yanı sıra 10’uncu kez düzenlenen Kum Zambakları Festivali’nde de her zaman olduğu gibi renkli görüntüler yaşanacak.

8’incisi yapılan Uluslararası Emin Turan Kumda Sanat Şenliği’nde, iklim krizi ekseninde sorun çözümleri, geri dönüşüm ve doğa savunması üzerinde de durulacak.

Türkiye’nin dört bir yanında çıkan yangınlar bu sene gerçekleşecek olan Çevre ve Sanat Günleri’nin gündeminde yer alacak. Yeryüzü Derneği’nden Esra Adalı Ayaz’ın moderatörlüğünü yapacağı Orman Yangınları adlı panele İstanbul Üniversitesi’nden Cihan Erdönmez ile Kuzey Ormanları Savunması’ndan Başar Ali Paşa konuşmacı olarak katılacak. 

8. Uluslararası Emin Turan Kumda Sanat Şenliği’nin teması ise “Kendin Ol” olacak. 15 sanatçı kumdan heykeller yaparak ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Etkinliğin kapanışında Elanur Akbulut ve Burak Şen katılımcılara müzik ziyafeti yaşatacak.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz