Pazartesi, Eylül 27, 2021

28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali (4-23 Eylül 2021)

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve kültür turizmine önemli katkılar sağlayan “Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali”, 28’inci kez sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Aspendos Antik Tiyatrosu’nun büyüleyici atmosferinde, 4 – 23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Festival’de Antalya Devlet Opera ve Balesinin (Antalya DOB) izlenme rekorları kıran opera, bale ve konserlerinin yanı sıra; yaşadığımız zorlu küresel salgın sürecinin kahramanlarına ithaf edilen ve sağlık çalışanlarını sanatçılarla aynı sahnede buluşturan “Pandemic” Balesi de Antalya seyircisiyle ilk kez buluşmak üzere sahnelenecek.

Bu yıl, tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgınından dolayı yabancı ülkelerin katılımının olmayacağı Festival, 4 Eylül Cumartesi akşamı saat 21.00’de, Antalya DOB’un izlenme rekoru kıran “IV. Murat” adlı opera eseriyle başlayacak; 23 Eylül Perşembe akşamı sürpriz solistlerin yer alacağı “Gala Konseri”yle sona erecek.

28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nin biletleri Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi, Antalya Cumhuriyet Meydanı Turizm Danışma Ofisi, Aspendos Antik Tiyatrosu, Side Antik Tiyatrosu Girişi Turizm Danışma Ofisi Yanı ve www.biletinial.com / www.operabale.gov.tr web adreslerinden temin edilebilecek.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz