Salı, Ocak 31, 2023

1 Milyon Öğrenci Sinema İle Buluşuyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı küresel Kovid 19 salgını nedeniyle 2 yıldır ara vermek zorunda kaldığı “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi ile bu yıl Türkiye genelinde 1 milyon öğrenciyi beyaz perde ile buluşturacak.

Temel eğitim çağında olan ve daha önce sinema ile tanışmamış bir milyon öğrenciyi sinemayla buluşturmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi minikleri sinema ile tanıştırmaya devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un bu yıl Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında açılışını yapacağı proje ile 81 ilde toplam 1 milyon çocuk daha sinema ile buluşturulacak.  

Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneğinin de iş birliğinde gerçekleştirilen “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesinin açılışına katılan minikler “Rafadan Tayfa: Dehliz Macerası” filmini izleyecek.

İstanbul Sinema Müzesi – Atlas 1948 Sineması’nda 3 Haziran’da açılışı yapılacak olan proje çocukları sinemanın büyülü dünyasıyla tanıştıracak. 

Yeni Eğitim Dönemiyle Gösterimler Hızlanacak

Çocukların kültürel, sanatsal, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, onlara küçük yaşta sinema kültürü kazandırmak, öğrencilerin hayal gücünün gelişmesine yardımcı olmak, millî ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirilen proje 2017 yılından beri büyük ilgi görüyor. 

Öğrencilere bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme imkânı sunan projenin gösterimleri, yeni eğitim-öğretim sezonu ile düzenlenecek çeşitli etkinliklerle birlikte hız kazanacak.

2,600BeğenenlerBeğen
popüler kategoriler
son yorumlar
HABERLER

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz